Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 25 May 2012 10:10 #626

• asicek
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
serhan bey ozelden bir msj yazdım bakarsanız sevınırım tesekkürler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 25 May 2012 15:16 #627

• vivera
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 12
Sayın Serhan Bey

Kırıkkale Fiyapı'ya yakın metrekaresi 65 Tl. imarlı arsalar size göre uygun mudur ? Yatırım sürecini ve kalitesini nasıl öngörüyorsunuz?
Değerlendirilebilir mi?

Saygılar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 26 May 2012 00:42 #628

• mr_baland
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 9
Merhaba ,

Saray Fatih mahallesinde 50 Mt. lik yola cephe 98260 ada 4 parselde 705 m2 yerim var. Arsama müşteri var acaba satsam mı diye düşünüyorum? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Arsamı Satmam, başka bir yerden daha iyi bir yatırım yapıp yapamayacağım konusunda bilgi alabilir miyim rica etsem. Bu arada arsama 235000 Tl nakit veriyor alacak kişi.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 27 May 2012 01:22 #629

• ulusoyc
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 6
Serhan Bey,

Pursaklar Karacaören Mahallesi, 118 ada, 1 parseldeki 621 m2'lik arsaya yerinde baktım bugün. Konum olarak fena değil gibi duruyor. Havaalanı yoluna yakın, Akyurt fuar alanı ve galericiler sitesi yapılacağı söylentilerinin ve YıldırımBeyazıt Üniversitesi Kampüsünün yapılacak olmasının Altınova/Esenboğa/Akyurt bölgesinde fiyatları uçurmuş olduğu dikkate alındığında da 55.000 TL'lık fiyat uygun gibi geldi bana.

Ancak, anlayamadığım ve arsa sahibinin tam olarak da bilmediği konu; arsanın bulunduğu bölgenin imar durumu. Şöyle ki, arsa aslında imarlı ve tek tapu, ancak Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap kapsamında kalıyormuş ve bu nedenle yapılaşma izni verilmiyormuş; bölgeye TOKİ 40 küsur bin konut yapacakmış...

Emlak piyasası beklentiler üzerine inşa edildiği için olsa gerek, yatırımcı için gerçek ile sanal olan arasında ayrım yapma zorluğu ve çelişkisi doğuyor. Aynen bende olduğu gibi. Bu noktada sizin fikirlerinize ve bilginize ihtiyacım var.

Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm (veya gelişim) Projesi 2.Etabı diye bir proje var mıdır? Eğer varsa, yukarıda ada/parsel bilgilerini yazdığım parsel bu proje kapsamına girmekte midir? Bu tip projelerde TOKİ ile anlaşmada veya TOKİ dayatmasında 621 m2'nin getirisi ne olabilir? 55.000 TL bölge için uygun bir fiyat mıdır?

Yukarıda yazdığım rakam üst limit olmak üzere sizin önerebileceğiniz bölgeler var mıdır?

Eskişehir yolu civarı, Beyobası, Bacı, Anayurt bölgeleri fiyat olarak cazip gözüküyor. Sizin bu bölgeler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Anteks-Yuva bölgesi için ne düşünüyorsunuz?

Ayıracağınız değerli vakit, harcayacağınız emek ve bizim için değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 27 May 2012 04:50 #630

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın vivera;
İzmir, İstanbul ve Antalya master planlarını genel olarak takib ediyor olmakla birlikte diğer illerin plan ve projelerini takib etmiyorum. Bahsettiğiniz projenin yakın çevrelerini olumlu etkilediğini Ankara Elmadağ İlçesinde yaşayan dostlarımdan duymuştum. Bu noktada yerinde araştırma yapmanızı önereceğim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 27 May 2012 04:52 #631

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın mr_baland;
Hafta içerisinde yerin lokasyonunu inceledikten sonra düşüncelerimi paylaşacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Sayfa oluşturulma süresi: 0.63 saniye