Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 04 May 2012 14:19 #595

• acdee1
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
Merhaba arkadaslar.
Benim sorum mamak bayindir mavigol cevresindeki arsalar icin olacakti. Bi tanidik orada proje olacagini ve mavi golun baraj vasfindan ciktigini soyledi ve cevre arsalar (31-32-33 - 42 parseller) satista ve fiyatlaer 45-60 tl arasi diye bi bilgi geldi. Acaba burdan arsa almak ileri si icin iyi olurmu (golun etrafinda proje olursa). Bi de ileride yeni terminal olacakmis ve yeni bi otoyol yapilacagi soyleniyor.
MAvigole 4-5 km uzaklikta - buda oranin degerini yukseltirmi. Bilgi veribilirseniz cok mutlu olurum. Tesekurler . Hayirli gunler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 05 May 2012 22:29 #596

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
ferhat_zor yazan:
çok teşekkür ederim ilginize sayın emlaksan zahmet verdim size bu salı 1 mayısta kazana gittim içören köyünde 3200 m2 bir yer aldım 3200 tl ye haftaya salı günü tapu işlerini halledecez hayırlısı diyelim. ceviz için sizi tekrar rahatsız edecegim.
ilginize tekrar teşekür ederim.
fiyat nasıl sizce bu arsa için...

Sayın ferhat_zor;
Rica ederim. Fiyat güzel diye düşünüyorum. Hatta çok iyi. Alımınız hayırlı olsun.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 05 May 2012 22:33 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ferhat_zor

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 05 May 2012 22:49 #597

• emlaksan
  • Yönetici
ferhat_zor yazan:
tekrar rahatsız ediyorum emlaksan ))) elvan köyün de ada parselde 47940-6 459m2 arsa
ada parsel 47934 112 m2 iki parça arsam var bu arsaları satmak istiyorum sizin görüşünüz satsam para edermi bildiğim kadarıyla 2 kata izin veriliyormuş o bölgede sizin görüşünüz nedir teşekkürler

Sayın ferhat_zor;
Şüphesiz Elvanköy ün imarlı arsaları para eder. O bölgede Cep Otogarı, Yeni Hal ve Sanayi Sitesi tarzı projeler var bildiğim kadarıyla ve yine sanırım binlik bazında onaylıdır. Dolayısıyla önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde anılan projeler hayata geçtikçe hareketlilikte artar diye düşünebiliriz. Yani yerinizde olsam satmazdım diye düşünüyorum. Benim için istisna ihtiyaç nedeniyle elden çıkarmak olurdu. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Son Düzenleme: 05 May 2012 22:53 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ferhat_zor

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 05 May 2012 22:58 #598

• emlaksan
  • Yönetici
acdee1 yazan:
Merhaba arkadaslar.
Benim sorum mamak bayindir mavigol cevresindeki arsalar icin olacakti. Bi tanidik orada proje olacagini ve mavi golun baraj vasfindan ciktigini soyledi ve cevre arsalar (31-32-33 - 42 parseller) satista ve fiyatlaer 45-60 tl arasi diye bi bilgi geldi. Acaba burdan arsa almak ileri si icin iyi olurmu (golun etrafinda proje olursa). Bi de ileride yeni terminal olacakmis ve yeni bi otoyol yapilacagi soyleniyor.
MAvigole 4-5 km uzaklikta - buda oranin degerini yukseltirmi. Bilgi veribilirseniz cok mutlu olurum. Tesekurler . Hayirli gunler

Sayın acdee1;
Merhabalar. Mavi Göl çevresinde proje gerçekleşirse şüphesiz ilerisi için iyi olacaktır. Tabii bu noktada projenin hangi parselleri kapsayacağını bilmek doğru bir yatırım için anahtar vazifesi görecektir. Bu önemli. Bir bölgede vizyonel bir proje gerçekleşirse tabiyatıyla yakın çevresini de olumlu etkileyecektir. Bir çok örnek var. Gönlünüze göre güzel bir alım gerçekleştirmenizi diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 07 May 2012 10:36 #599

• meltem
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 53
Merhaba dostlar,
Bugün tesadüfen bulduğum bir yazıyı sizlerle yorumsuz paylaşmak isterim.Sevgi ve saygılar..
Güneypark Kentsel Dönüşüm Projesi (902 Parsel)-2

Posted on 04 Nisan 2012 by ildogan
Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında Sinpaş A.Ş.nin çalışmalara başladığı inşaat alanına Ocak 2012 tarihinde yapmış olduğum ziyaretten yaklaşık iki buçuk ay sonra bugün bir ziyaret daha gerçekleştirmiş bulunuyorum.

Bu geçen süre zarfında konuyla ilgilenen herkesin de takip ettiği üzere Sinpaş A.Ş. Ankara’da gerçekleştireceği tüm projeler için ön kayıt sistemi ile talep toplamaya ve başvuru yapanları gruplar halinde tanıtım için davet etmeye başladı.

Güneypark Projesine ait bilgiler gerek Ankara Büyükşehir Belediyesi gerekse yapımı üstlenen Sinpaş A.Ş. tarafından adeta sır gibi saklanmakta ve sanırım bu bilgi gizliliği yöntemi de bir satış stratejisi olarak kullanılmakta. Öyle ki, artık şantiye girişinde bulunan güvenlik görevlileri fotoğraf çekilmesine bile izin vermemekteler.

Bugün yaptığım inşaat alanı ziyaretinde ilk göze çarpan 4-5 katlı tanıtım ve satış ofisinin artık gözle görülür şekilde bizi karşılıyor olmasıydı.

Tanıtım ofisi binasıyla birlikte ziyaretçilerin araçlarını rahatça park edebilmeleri için yapılmakta olan otopark inşaatı da hızla devam etmekte.

Ne yazık ki bu ziyaretimde firma yetkililerinden pek fazla bilgi alabilme şansım olmadı. Ancak projenin hızla start aldığı dışarıdan bile çok net bir şekilde görülebiliyor.

3 Responses to Güneypark Kentsel Dönüşüm Projesi (902 Parsel)-2
nefis says:
09 Nisan 2012 at 21:25
bu gizlilik nedendir ? neden doğru ve net bilgiler verilmiyor.benim fısıltı gazetesinden duyduğum Melih Gökçek’in çevre arazilerdeki hisseleri toplattığı bilgisi. en son bilgileri sizin sitenizden öğreniyorum.çok teşekkür ederim.
NURAY AYDIN says:
27 Nisan 2012 at 14:52
YAZIYI TESADÜFEN GÖRDÜM AÇIKLAMALARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.BENDE 902 DE HİSSEDARIM. BİZEDE HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPMIYORLAR VE BİLGİ VERMİYORLAR. YAPILACAK İNŞAATLARIN KALİTESİ VE NASIL OLACAĞI HAKKINDA HİÇ BİR BİLGİMİZ YOK. TEŞEKKÜRLER
Mehmet Fikri AKTAN says:
29 Nisan 2012 at 16:54
Sinpaş şirketinin Ankara Sheraton otelde konuşlanan pazarlama bölümüne randevu ile GÜNEY KENTSEL DÖNÜŞÜM 902 PARSEL PROJESİ hakkında bilgi almak amacı ile iki mimar olarak gittik.
Çok güzel ve göz kamaştıran bir ortamda yapacakları sitenin ayrıntılarını anlattılar. Tüm ayrıntıları ile konut tasarımlarını ve tiplerini inceledik. Plan iç düzenleri hiç te özenilecek tipler değildi. 165m2 ve 205 m2 alanlı 3.541 ve 4.5 +1 konut tiplerinde mutfakları hiç beğenmedik. Böylesine lüks ve donanımlı olarak lanse edilen plan tiplerinde dar kenarı 2.00m ve uzunluğu 5.00m küsur ölçülerinde , önünde gömme balkonu olan, ve tüm gün ışığını bu gömme balkondan alabilen dar koridor gibi karanlık mutfaklar, halbuki bu kadar geniş imkanları olan 902 parselde böyle sıkışık düzende çözümler yapmak için nerede zorlandıklarını anlayabilmiş değiliz.
Ayrıca 902 parsel haksahipleri için arazide ayrılan kısım ise, tüm hak sahiplerini isyan ettirecek kadar gözden çıkartılmış bir köşeye atıldığını gördük. Hak sahipleri için ayrılan yer Sinpaş ın rekraasyon alanları , çarşı ve sosyal tesislerin tamamen dışında , kendi yapılanmalarının güneyini boydan boya kaplayan yeni yapılacak takriben 700 dönümlük orman alanının güneydoğu köşesinde ve imrahor deresine yakın alt kotlarda tasarlanmış durumda. Bu ayrılan köşe Simpaşın yapacağı kendi satacağı tasarruflarından fiziki olarak tamamen ayrılmış bir köşedir. Yol bağlantısı bile sanırım Mühye köyü arterinden yapılabilir durumda.
Bu yorumlarımın tüm 902 hissedarları tarafından bilinmesi sanırım 5 sene gecikmiş olan bu projeye yeni bir boyut kazandıracak durumdadırzlerle yorumsuz paylaşmak isterim.Sevgi ve saygılar.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: emlaksan

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 08 May 2012 14:38 #600

• dilek03
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 19
merhaba serhan bey size bir sorum olacak.arsa almayı düşünüyoruz 200bin ile 250bin civarı.5-7 yılda bana daire getirisi olabilecek yüksek katlı arsa düşünüyoruz. elvankent ve pursaklar-sarayköy bize uygun olabilirmi?yazılarınızı okuyorum elvankentte yeni hal ve otogar projesi var. sarayda ise upem projesi.ve yükseklik 10-12 kat ama elvankentin kat yüksekliği hakkında bilgim yok. sizce hangi bölge daha avantajlı?
Sayfa oluşturulma süresi: 0.78 saniye