Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Tem 2012 19:11 #673

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın salih864;
Teşekkür ederim. Seçtiğiniz yer beklentilerinize uygun görünüyor. Fiyat hususunda bir şey söyleyemiyorum bölge yakın takibimde değil. Ancak size yatıracağınız miktarla ne kazanacağınızı mukayese etmenizi önereceğim. Yapacağınız bu sorgu neticesinde alımın mantık dahilinde olup olmadığını anlamış olursunuz. Tercih gören bir bölge olduğunu eklemeliyim. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Tem 2012 20:19 #674

• giray
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 27
değerli forum okurları aranıza yeni katıldım, hepinizi selamlıyorum..serhan bey sizede değerli paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.bu arada üyeliğimi kabul etmeden önce keşke iki kere düşünseydiniz çünkü size çok sorum olacak:cheer:

ilk olarak yukarıda bahsetmiş olduğunuz dodurga mia bölgesinin geridönüşü size göre tahminen kaç yıldır bunu öğrenmek istiyorum.birde hisseli arsalarda alımdan önce ve alım sonrası şufa konusunda sizce nasıl bi yol izlemeliyiz?her hisseli arsada noter onaylı şufa sözleşmesi aramak kesin çözüm gibi ama başka bi yolu yokmu bunun?sözleşme yapmadan alınan her hisse sıkıntı gibi görünmeye başladı bu aralar gözüme.sevgiler saygılar..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Tem 2012 00:10 #675

• emlaksan
  • Yönetici
Sayın giray;
Forum Dostları adına size hoş geldiniz diyorum. Olumlu düşünce ve ifadeniz için teşekkür ederim. Sorularınıza bilgi ve tecrübelerimiz dahilinde yanıt vermeye çalışacağım. Dodurga Mia bölgesi NŞA ortalama 8-10 yıl içerisinde gelişim gösterir diye düşünüyordum. Ancak görünen o ki Mia çizgisinde 1.etap olarak değerlendirebileceğimiz çalışma start almıştır. (Toki) Diğer etaplarında zaman içerisinde çalışma içine alınmasını bekleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde imar çalışmaları tamamlanırsa yüksek emsale sahne olacak bu kulvarda yapılaşma süratli seyreder inancındayım. Çünkü mia yakınlarında, otobanın içerisinde hali hazırda Atasayanlar ın proje uyguladığı alan ve çevresinde iki sene içerisinde büyük bir hızla konutlar yapıldı. Dolayısıyla bunlara komşu olan otoban dışı mia bölgesinde süratli yapılaşma beklemek ayakları yere basan bir çıkarım olacaktır. Şüphesiz alt yapı yol vb. çalışmaların seyri süreci direk etkiler diye düşünüyorum. Daire fiyatlarının yüksek olması yapılaşmadaki sürati belirleyebilir. Avantaj olarak değerlendiriyorum. Sorunuzun diğer kısmında şufa meselesini sormuşsunuz. Dikkate değer önemli bir konu. İfade ettiğiniz üzere Noter den Feragatname tanzimi en iyi çözümdür. Ancak parseldeki paydaşların tamamı bu haklarından vazgeçecek diye bir kaide yok. O halde hissedarların tamamının rızası olmadığı durumlarda risk sürecektir. Tek tapu yerlerin çok büyük olması sebebiyle küçük ve orta ölçekte yatırım düşünen kişiler için bu tip alımlar için uygun değil. Diğer yandan tek tapu yer alamama gerekçesiyle cazip yatırım imkanı sunan hisseli yerlerden uzak kalmakta pek mantıklı değil. Düşünün bir kere Dodurga nın bu bölümünde ~ 45 bin lira ile 500-600 metre toprak alarak karşılığında lüks bir daire kazanma imkanınız var. Şufa hakkı kullanımından ürkerek yatırımdan vazgeçerseniz kazanımdan da vazgeçmiş olacaksınız. Bunu tercih edemeyiz. Ben cesur davranıp bazı önlemler vasıtasıyla alım yapmayı yeğlerdim diye düşünüyorum. Şufa meselesinin önüne geçecek yöntemlerin tamamını alenen açıklamayı özel nedenlerden ötürü doğru bulmuyorum. Bir Cumartesi günü sohbet için yanıma uğrarsanız yüz yüze fikir teatisinde bulunuruz. Son olarak şunu belirtmek isterim. Geçmişte hisse satın alarak zaman içerisinde bir çok daire getirisi elde ettik. Bu sebeple özellikle orta halli yatırımcılar için korkmadan ama dikkatlice alım yapmalarını öneriyorum. Günümüzde para eden, rağbet gören yaşanılır bir yerde daire sahibi olmak kolay değil. Bu hedefe ulaştıran yöntemler arasında arsa yatırımları doğru bölgeden ve güvenle yapıldığı taktirde en seçkin ve avantajlı olanıdır fikrindeyim. Sonuçta zaman içerisinde gerçekleşecek getiri servetinizde müthiş bir gelişim ve güç sağlayacaktır. İşin en güzel yanı bu dur. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Tem 2012 10:32 #676

• iskoc
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 12
SN. Emlaksan,
Benim yaklaşık bütçem 30-35 bin.
Ancak aralık gibi bahsettiğiniz Dodurga bölgesideki yatırımı yapabilme durumuna gelebiliyorum.
Aralık ayında da aynı fiyat durumu devam edebilir mi.
Ya da ihtiyaç miktarını kredi çekipmi tamamlamam gerekir.
Aydınlatırsanız sevinirim.
İyi günler.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Tem 2012 13:08 #677

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın iskoc;
Dodurga Mia bölgesinde Toki nin imar çalışması start aldı. Bana kalırsa elde olan miktarın üzerine kredi kullanarak alımınızı yapmanız mantıklı bir seçenekmiş gibi duruyor. Şu an ki çalışma askıya çıktığında fiyatlarda yükselme yaşanması ihtimaller dahilindedir.
Sağlıkla kalınız.
Selamlar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Tem 2012 17:02 #678

• giray
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 27
sn.emlaksan,

açıklamalarınız için teşekkür ederim.şufa konusunda dediğiniz gibi cesur ve temkinli olmak yeterli sanırım.bu arada ilk fırsatta ofisinize uğrayıp bu konuları yüzyüzede konuşmak isterim,davetiniz için teşekkürler.

serhan bey bi kaç gün önce nazım imar planına tekrar şöyle yüzeysel bi baktım ve genel olarak şehrin batı eksenli gelişmeye devam edeceği kanısına kesin olarak vardım.ama batı dışında şehrin kuzeyide ilgimi çekiyor.forumda yanlış hatırlamıyorsam pursaklar,akyurt,bağlum,çubuk güzergahı üzerinde incelemeler yapacağınızdan bahsetmiştiniz.gezip görme şansınız olduysa bu bölgeye ait izlenimlerinizide aktarırsanız sevinirim.

son olarak ballıkuyumcu 133 parsel hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.üniversite alanında,yoğun konut alanında,dörtyol ağzı,imar alanı içi,e.yoluna çok yakın ve şufa yazısı mevcut diyor.metrekare fiyatı 80TL.uygunmudur?yorumlarınızı bekliyorum.selamlar..
Sayfa oluşturulma süresi: 0.80 saniye