Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 13 Mar 2012 16:02 #465

• exelans
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
Merhaba Serhan Bey
Öncelikle bizi yorumlarınızla aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.Benim yeni aldığım Yenimahalle Yakacık Kırandağ mevkinde Ada: 43795 Parsel :1 558 metre karelik hisseli imarlı bir arsam var.Alan 16068.0 metre karelik ve 24 ortaklı, Bu arsayla ilgili mümkünse değerlendirmenizi alabilirmiyim.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 13 Mar 2012 23:03 #466

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın exelans;
Foruma hoş geldiniz. Yakacık bölgesi yakın takibimde olan yerler arasında değil ve paftalarına sahip değilim. Bu sebeple parselin lokasyonunu ve plana ilişkin notları göremiyorum. Önümüzdeki günlerde ya paftayı temin edip bakarım yada o bölgeyi yakın takib eden bir dost bularak görüşünü sorarım. Bir kaç gün alabilir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Serhan
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Mar 2012 00:15 #467

• exelans
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
Serhan bey
Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkürler iyi akşamlar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Mar 2012 12:18 #468

• adaaysel
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 4
Serhan bey iyi günler

Ankara Etimesgut' dan Yatirim amacli Daire almayi tavsiye edermisiniz....Daire alirken nelere dikkat etmek gerekiyor.. Bana bu konuda yardimci olursaniz cok tesekkür ederim.

simdiden tesekkürler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Mar 2012 19:54 #469

• emlaksan
  • Yönetici
Sayın exelans;
Rica ederim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Mar 2012 20:21 #470

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın adaaysel;
Rica ederim. Konut yatırımı konusuyla genel olarak ilgili değilim. Ancak size şunu söylemek istiyorum. Bu tarz yatırım belli bir özel proje içerisinde olursa belki aklıma yatabilir. Bir de bununla ilgili tercihler kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum. Kimi yatırımcı üzerinde ileriye yönelik plan uygulanacak bir alana 50-60 bin koyarak kat karşılığı getiri sağlayacak bir yere yatırım yapıp (Örn Çayyolu 2) ortalama 350-400 bin TL lik bir adet daire kazanmayı hedeflerken bir diğer yatırımcı 300-400 bin TL ödeyerek direk daire satın almaya yönelebilir. Hiç şüphesiz tarla yatırımı yapıp 10+ sene beklemek sabır işidir ve herkesin bu tercihe sıcak bakması beklenemez. Zaten böyle olması gerekir. Çünkü gerçekte arsa-tarla yatırımlarından daire getirisi suretiyle kazanım sağlayanlar bir yerde bunu daire satın alan çoğunluğa borçludurlar. Eğer herkes sabır göstererek toprak yatırımları vesilesiyle kat karşılığı konut edinme cihetine gitse yükleniciler daireleri kime satarlardı? Bu noktada hangi tip yatırım sizi mutlu ve huzurlu hissettirecekse bunu en iyi bilen sizsiniz ve aklınıza yatan seçeneği işaretlemelisiniz. Kişisel tercihim, sonuna kadar sabredebileceğimi ve rahatsız olmayacağımı bildiğim için her daim arsa-tarladan yana olacaktır. Bir daireye 300-400 bin ödemek yerine bu rakama 10+ yıl içerisinde 5-6 adet daire kazanmayı yeğlerim. Genel olarak toprak yatırımı yapan dostların bunu niçin tercih ettiklerini araştırdığımda, geçmişte ya kendisi ya ailesi yada dostlarından birinin bu yöntemle daire getirisi kazandığı gerçeğiyle karşılaşıyorum. Ben de ailemin ve şahsımın dahil olduğu alımlar vasıtasıyla belli vadeler içerisinde daire getirileri elde ettim. Ortaya çıkan memnuniyet tablosunun kelimelerle tarifi neredeyse mümkün değil. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.
Son Düzenleme: 14 Mar 2012 20:35 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: adaaysel
Sayfa oluşturulma süresi: 0.67 saniye