Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 24 Şub 2012 17:22 #427

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın dilek03;
Az evvel mailinizi okudum. İletişim bilgilerinizi kaydettim. Kısa zaman içerisinde size dönüş yapmaya çalışacağım. Bir kaç gün alabilir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 24 Şub 2012 18:11 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 24 Şub 2012 19:26 #428

• Taabbud
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 4
Selamun Aleykum.

Sayın Serhan Bey! Konudaki yazıların 15-16 sayfalık kısmını okudum ve gördüm ki herkese çok faydalı bilgiler veriyorsunuz. Ayrıca sorusu olan herkese de yardımcı olmaktan memnuniyet duyduğunuz anlaşılıyor. Bu doğrultuda benimde bazı sorularım olacak. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Üstad benim babamın Çankaya 1. bölgede Mühye Avşar Yazısı Mevkii nde 896 parselde 869.250 metrekare yüzölçümlü arazide yeri bulunmakta. Ayrıca Yine Çankaya 1. bölge Mühye Mahkeme Tepesi Mevkii nde 895 parselde 793.875 metrekare yüzölçümlü arazide yeri bulunmakta. Bu araziler hakkında sizden bilgi rica ediyorum. Şuan için değerleri nedir? 902 parseldeki gelişmelerden ne ölçüde nasibini alacaktır. Arsalardan imar geçmesi ve konut yapımı gibi işlemler sizce kaç sene civarı sürer. vs.

Üstad birde yine babama ait Gölbaşı Gerder Mevkii 22.500 metrekare yüzölçümlü arazide 1591 parselde 804 m yeri var. Bura yaklaşık 10 senedir bizde ama hiç değerlenmedi diyebiliriz. Burayı satıp başka değerlenebilecek bölgelerden arsa almamızı tavsiye edermisiniz? Buranında son durumunu hiç bilmiyoruz. Nasıl öğrenebiliriz.

Şimdiden teşekkürler. Allah'a emanet.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 25 Şub 2012 08:21 #429

• emlaksan
  • Yönetici
mehmettk_71 yazan:
merhaba serhan bey

ballıkuyumcu köyü 62420 ada--10 parsel..toplamda 9233 metrekare.385 metrekare 85000tl istiyor.sizce fiyat nasıl?düşünceleriniz nedir?İmarlı ve aile arsası olduğunu söylediler(bir aile bireyi satmış) fakat burada ilerleyen tarihlerde bir imar değişikliği olurmu?Eğer siz uygun görürseniz sizinle irtibata gecip bu arsa hakkındaki işlemleri sizinle yapmak istiyorum.saygılarımla

.
Sayın mehmettk_71;
Merhaba. Yeri inceleyip bilgi aktarmaya çalışacağım.
Selamlar

.
Son Düzenleme: 25 Şub 2012 09:36 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 25 Şub 2012 08:27 #430

• emlaksan
  • Yönetici
Taabbud yazan:
Selamun Aleykum.

Sayın Serhan Bey! Konudaki yazıların 15-16 sayfalık kısmını okudum ve gördüm ki herkese çok faydalı bilgiler veriyorsunuz. Ayrıca sorusu olan herkese de yardımcı olmaktan memnuniyet duyduğunuz anlaşılıyor. Bu doğrultuda benimde bazı sorularım olacak. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Üstad benim babamın Çankaya 1. bölgede Mühye Avşar Yazısı Mevkii nde 896 parselde 869.250 metrekare yüzölçümlü arazide yeri bulunmakta. Ayrıca Yine Çankaya 1. bölge Mühye Mahkeme Tepesi Mevkii nde 895 parselde 793.875 metrekare yüzölçümlü arazide yeri bulunmakta. Bu araziler hakkında sizden bilgi rica ediyorum. Şuan için değerleri nedir? 902 parseldeki gelişmelerden ne ölçüde nasibini alacaktır. Arsalardan imar geçmesi ve konut yapımı gibi işlemler sizce kaç sene civarı sürer. vs.

Üstad birde yine babama ait Gölbaşı Gerder Mevkii 22.500 metrekare yüzölçümlü arazide 1591 parselde 804 m yeri var. Bura yaklaşık 10 senedir bizde ama hiç değerlenmedi diyebiliriz. Burayı satıp başka değerlenebilecek bölgelerden arsa almamızı tavsiye edermisiniz? Buranında son durumunu hiç bilmiyoruz. Nasıl öğrenebiliriz.

Şimdiden teşekkürler. Allah'a emanet.

Sayın Taabbud;
Aleyküm Selam. Olumlu düşünce ve ifadeleriniz için teşekkür ederim. Mühye 895-896 parseller hali hazırda 902 planının önündeki engellerin kalkması ile süratle prim yapmaya başladı ve sanırım fiyat ortalama 150-160 lira civarlarında. Beklentiler kuvvetli. Mühye imarıyla ilgili olarak Sayın Gökçek 3-4 ay içerisinde Belediye Meclisine yeni projenin getirileceğini ifade etti. Dolayısıyla kısa bir süre bekleyerek detaylar konusunda bilgi sahibi olacağız. Gerder 1591 de ~ 15 hissedar mevcut. Bugüne kadar Gerder in belli bölgeleri prim yapmadı görüşünüze katılmakla birlikte Güneykent kapsamında yaşanacak gelişmelerin Gerder arazisine de olumlu yansıması gerektiğini düşünüyorum. Bununla birlikte şüphesiz hissenizi satıp başka bir yere yatırabilirsiniz. Diğer yandan 1591 parselin lokasyonunu inceledim. Gördüm ki mevcut köy yerleşkesi sınırına neredeyse bitişik ve kuzey uçta yer alıyor. Konum güzel. Bu noktada karar sizin.
Selamlar,
Serhan

.
Son Düzenleme: 25 Şub 2012 09:16 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: Taabbud

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 25 Şub 2012 10:00 #431

• Taabbud
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 4
Çok teşekkürler Serhan bey. Allah razı olsun.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 25 Şub 2012 12:34 #432

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın Taabbud;
Rica ederim Cümlemizden
Selamlar
Son Düzenleme: 27 Şub 2012 11:46 Düzenleyen emlaksan.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.83 saniye