Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 24 Oca 2012 07:22 #377

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın voli;
Rica ederim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 27 Oca 2012 21:29 #378

• karabayram34
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 5
serhan bey selam 1958 yılında ankara dodurga çukurkaya mh 968 parsel yenimahalle ye geçmiş 2091 parsel olmuş imar izni varmıdır
degeri nedir.

saygılar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 27 Oca 2012 23:19 #379

• emlaksan
  • Yönetici
Sayın karabayram34;
Dodurga 968 parsel otaban güzergahında olması sebebiyle 15 Mayıs 1991 yılında ifraz edilerek 2091 ve 2092 parsel olarak ikiye bölündü. 2091 parsel 47.650 m² 2092 ise 219.350 m² toplam büyüklüğe sahiptir. Sizin hisseniz muhtemelen 2092 parsel içinde tanımlıdır. Çok hissedarlıdır. (1000+ kişi) İki üç yıl evvel bir arkadaşımız bu parselde kamulaştırma sonrası kalan 166 m² hissesine 3 bin lira teklif edildiğini söylemişti. Aslında bu fiyat düşük bence ancak paydaşlara düşen metrajların küçük olması ve bazı hisselerin evveliyatlarında sıkıntılar bulunması fiyatların normal seviyede gerçekleşmesini engelliyor olabilir. Son olarak henüz imarsız olduğunu eklemek istiyorum. Ancak bölge planlıdır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.
Son Düzenleme: 28 Oca 2012 10:36 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 28 Oca 2012 12:10 #380

• karabayram34
  • Taze Forumcu
sayın serhan bey bilgi için teşekkürler
1958 tapuda şu anda
TARLANIN
tarlanın pafta ada parsel yüz ölçümü

200/267000 968 26 7000

internete arsaların satıldıgını duyunca bir soralım dedik bel internet sayfasında parsel bulamayınca tel sorduk tapu dairesin 1958 yılında yenimahalle ye geçmiş yangıda bazı evrakların yandığı için sorun çıktığını eski tapunun bi hükmü yok gibi bir söz söyleyerek noterden 1958 deki satışı bulursanız gelin yeni tapuyu verelim dedi ben 1958 deki noter satışını buldum tapuyu aradım bulduğumu söyledim o zaman gelin yeni tapuyu verelim arsanız 2091 parsel olmuş yanından otoban geçmiş imar için belediyeye git ordan kadastrodan birilerini alıp arsanızın yerini gösterir ne yaparsanız ozaman yaparsınız dedi ama arsa babamın üstüne kendisi 80 yaşında Ankara'ya gitmek istiyor şu anda acil bir şey yapmamız gerekiyormu yaşı ve havaların durumu malum ama ama arsaya bişi olur diyor,

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 28 Oca 2012 12:24 #381

• karabayram34
  • Taze Forumcu
serhan bey bu arsayı interneten bakabilirmiyim berde arsanın mevki haka çukurkaya diyemi geçiyor
birde yakın bir yeri resmi varmıdır.

saygılarımla

bayram kara

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 28 Oca 2012 12:25 #382

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın karabayram34;
Her ne kadar tapu yada belediyeden hissenizin bulunduğu parsel hakkında 2091 diye bahsedilmiş olsa da size ait olan doğru parsel numarası 2092 dir. Müracaat ettiğiniz vakit bu durum ortaya çıkacaktır. Diğer yandan evveliyatı izah eden 958 tarihli vekaletnameyi temin etmiş olmanız büyük şans. Çünkü bu parseldeki bir çok insan sırf evveliyata ait dökümanların eksikliği sebebiyle mağduriyet yaşamaktadır. Babanızın yaşı veya sağlık durumu Ankara seyahatine mani ise bulunduğunuz yerdeki bir noterden '' Tapu Müdürlüğünde babanız adına iş takibi yapabilmenize imkan sağlayacak bir vekaletname tanzim ettirebilirsiniz. Böylelikle Ankara ya gelebilir ve babanız adına yapılması gereken tapu yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Vekalet sizde olduğu müddetçe tapuyu daha geç bir tarihte yenilemenizin sakıncası olacağını düşünmüyorum. Ancak bir iki güzel söz vardır bilirsiniz. Bugünün işini yarına bırakma. Erken kalkan yol alır
Her şey gönlünüzce olsun. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan
Son Düzenleme: 28 Oca 2012 12:32 Düzenleyen emlaksan.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.68 saniye