Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 01 Ara 2011 20:24 #279

• mehmettk_71
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 47
merhaba,sizleri rahatsız ediyorum ama vaktiniz varsa bir ricam olacak.
ballıkuyumcu köyü:640-641-701 numaralı parsellerde bulunan bir kooperatif hissesi 438 metrekareye(imarsız) 30.000tl istiyor.yer olarak nazım imar planında yer alıyormu?eskişehir yoluna yakınmı?sizce yatırıma değecek bir parselmi?ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.saygılarımla.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 02 Ara 2011 09:03 #280

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
Sayın mehmettk_71;
Parsellerin her biri birbirine yakın mesafelerdedir. Konumları güzel. Üniverste alanına da yakın sayılır. Kooperatif hisseleri genel olarak piyasa içinde gerçekleşen fiyatlardan biraz daha yüksek olabiliyor ancak bu oluşumlarında yapılaşma ve sair konularda avantajları var diyebiliriz. Eskişehir yoluna sınır vaziyette değiller, içerideler ancak yine uzakta sayılamazlar. Bana göre lokasyonları gayet iyi. Bölge gelişime açık. Beklentiler kuvvetli. İmar çalışmaları etaplar halinde gerçekleşiyor. Bilgi ve düşüncelerim bu şekilde. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 02 Ara 2011 14:36 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 02 Ara 2011 20:01 #281

• emlaksan
  • Yönetici
Kırşanlı yazan:
Merhaba Serhan Bey. Formunuza yeni üye oldum. Temelli Ada :261, Parsel:2, Temelli Çok Amaçlı Lisenin karşısında.2008 yılında aldım. Bu bölgenin geleceği için ve satıp satmamam konusunda ne düşünüyorsunuz. Fikrinizi almak istiyorum. Teşekkürler.

Sayın Kırşanlı;
Bahsettiğiniz ada parsele ait plana bir türlü ulaşamadım ancak izninizle başka biçimde telafi edeceğim. Temelli de İnşaat Taahhüt işleri yapan yakın bir dostuma imarlı arsaları sordum. Temelli Sincan a bağlandıktan sonra arsa fiyatlarında gerileme olduğu yorumunu yaptı. Örnek olarak Temelli Ptt nin hemen arkasındaki sokak ta 4 dairelik bir arsanın daha evvel 60-70 bin liradan satılabildiğini ancak bugün 40+ bin lira civarlarından ve bekleyerek satılabileceğini söyledi. O bölgede daire fiyatları ~ 80 bin TL civarlarındaymış. Arsa payı maliyetleri, inşaat maliyetleri ve emek düşünüldüğünde tablo nun dönüşüm ve gelişime mani olacak unsurlar ihtiva ettiğinden sözedebiliriz. Neden böyle düşünüyorum? Bakınız, 40 bin lira bedelle 4 dairelik bir arsayı aldım diyelim. Bu durumda arsa payı daire başına 10 bin TL dir. Ek olarak 1 daire nin inşaat maliyeti de 60 bin lira olsun. Yani 4 dairenin toplam maliyeti 280 bin lira olacaktır. Bu noktada tablonun cevap vermesi için bir soru daha sorulmalıdır. Böyle bir daireyi hangi fiyattan satabiliriz? Yanıt ~ 80 bin lira olacaktır. Genel toplamda satıştan elde edilen hasılattan maliyeti çıkardığımda yüklenicinin kar haddinin yekünde 40 bin lira olduğu gerçeğiyle karşılaşıyorum ki işte bu gerçek o bölgedeki konut gelişiminin önündeki engeli açıkça görmemizi sağlamaktadır. Her ne kadar bu misal müteahhit şartları açısından ön plana çıkmakta ise de yine tablonun aksayan yanlarının izahı açısından manidardır. Peki çözüm üretilebilir mi? Evet bu mümkündür. Böyle sıkıntılı yerlerde Özel Proje Bölgeleri/Özel Proje Alanları ilan edilerek problemlerin üzerine gidilebileceğini düşünüyorum ve yine örneğin plan revizyonu yapılarak ada bazında şuyulanmalar vasıtasıyla site tarzı yapılaşma ile öncelikle daire standartlarını yükseltip dolayısıyla da yüklenici karlarıını arttırarak sorunlara çözüm üretilebileceği fikrindeyim. Son olarak lokasyonu seçili, bulunduğu yerdeki projelere, caddelere yakın olan arsalar için durum hiç şüphe yok ki farklı ve pozitif olacaktır. Fikir cimlastiği açsısından değerlendirdim. Yine hiç şüphe yok ki anılan bölgede üst planlar ilgili lokasyon hakkında ne söylemektedir, zemin etüdleri farklı proje ve mevcut planların revizyonuna ne kadar müsaade eder araştırılmalıdır. Bilgi ve nacizane düşüncelerim bu istikamettedir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan
Son Düzenleme: 03 Ara 2011 15:41 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 04 Ara 2011 17:28 #282

• zirve
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 9
slm seyhan abi nasılsınsın.abi ballıkuyumcuda elimde bi kaç yer poje varmı yokmu bide fiyat aralığı kaçtan gider söyleyebilirmisin.ada:61969 parsel:1 m2:3437..ada:61992 parsel :7 m2:1282 birde imarsız var seyhan abi 202 parselde m2:3637 219 parselde m2:4125 saygılar teşekkürler abicim

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 05 Ara 2011 06:43 #283

• emlaksan
  • Yönetici
.

Sayın zirve;
Merhaba. Teşekkür ederim, iyiyim. Yazdığınız parselleri çarşamba günü inceleyip size bilgi aktarmaya çalışacağım.
Selamlar
Son Düzenleme: 05 Ara 2011 06:46 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: zirve

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 05 Ara 2011 07:37 #284

• emlaksan
  • Yönetici
.

Merhaba,
Kızılay Kumrular Sokak ile Şehit Adem Yavuz un kesiştiği noktada bulunan binada 1 geniş salon 1 oda mutfak antre ve wc den oluşan büro satılıktır. Değerli bir dostuma ait olan gayrimenkul ün bulunduğu işhanında genel olarak Diş Hekimleri, Avukatlar ve sair iş kollarında hizmet veren şirketler var. Bina bakımlı ve asansörlüdür. Sürekli ikamet eden bir apartman görevlisi mevcuttur. Satılık olan büro 2.kattadır. Fiyat olarak 140 bin lira istenmektedir. Bildiğim kadarıyla bu tarz bir ofis 600-700 lira civarlarından kiracı bulmaktadır. Kendisinin izniyle iletişim bilgisini paylaşıyorum. İlgilenenler 0 552 2772226 numaralı cep telefonundan direk Hakan Şahin ile irtibat kurabilir.
Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar
Son Düzenleme: 05 Ara 2011 12:59 Düzenleyen emlaksan.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.65 saniye