Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Nis 2016 02:06 #2577

• haydar
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
siteniz hayırlı ve uğurlu olsun,uzun zamandan beri üye olmaya çalışıyordum ama siteniz kapalı olduğu için üye olamıyordum.emeği gecen herkesten allah razı olsun. antalya ile ilgili başlıklara bakamadım bilgi rica ediyorum. saygılar
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: emlaksan

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Nis 2016 15:44 #2578

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
karabayram34 yazan:
Merhaba,
Forumunuzun yeniden yayına başlamış olması sevindirici.
Serhan Bey bilgi paylaşım için herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

coskun_06 yazan:
uzun bir aradan sonra siteyi tekrardan faal görmek sevindirici

Sayın karabayram34; Sayın coskun_06;
Teşekkür ediyorum. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar

.
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: coskun_06

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Nis 2016 18:20 #2579

• emlaksan
  • Yönetici
.
yavuzz yazan:
Foruma yeni üye olmak ile beraber 2008 Yılında hissenet forum da tanıştığım, yüz yüze gelemesek de o dönem yardımını ve bilgisini ben den esirgemeyen, genç yaşım da üç kuruşluk yatırım yapmaya çalışırken(Gerçekten üç kuruş yıl 2008 yatırım yapabileceğim miktar 7000TL:lol: ) para meselesi gözetmeden bana bi abi şevkati ile yaklaşan serhan abiye saygı ve sevgilerimi ileterek başlamak istedim.herkese merhabalar der bol kazançlar dilerim.

Şu an 50bin ile 80bin Tl. aralığında bir yatırım yapmayı planlıyorum ve yuva köy taraflarından arsa tarla vs. yer bakıyorum. Siz değerli site dostları nın ve serhan abinin öneri ve yardımlarını bekliyorum. saygılar

Sevgili yavuzz;
Olumlu düşünce ve ifadeleriniz için teşekkür ederim. Foruma hoş geldiniz. Geçmiş yıllarda o günlerin ihtiyaçları dahilinde yoğun bilgi paylaşımlarında bulunmuştuk. Son bir kaç yıl içerisinde teknik manada yatırımcıların işine yarayacak yenilikler/uygulamalar devreye girdi. Örneğin parsel sorgu sistemi güzelliği bir yana lokasyon tespitinde doğabilecek olası problemleri tamamen ortadan kaldırdı. Yine Belediyelerin planlama ve sair hususlarda internet üzerinden data paylaşmaları olumlu gelişmeler arasındadır. Bunun yanında bazı yeni olumsuzluklarda yok değil. Örneğin imarsız toprak parçalarının - ileriye dönük imar görecek şekilde planlanmış/önerilmiş olsalar dahi - bölüşülememeleri günümüzde küçük ve orta bütçeye sahip yatırımcıların önünde duran en ciddi problemdir. Ek olarak son dönemde telefon ve maillerle bana ulaşan dostlarımız sıklıkla Şufa ve İzaleyi Şuyu konularında yaşadıkları problemlerden yakınmaktadırlar. Binbir güçlükle birikim yapıp 5-10 birim ödeyerek gayrimenkul satın alan bir kişinin aynı gayrimenkul üzerindeki hakkını 1-2 birim değerle yitirebilme ihtimalinin varlığı düşünülmesi gereken çok önemli bir konudur. (değerler misaldir) Bu noktada yıllar boyu forumlar vasıtasıyla altını çize çize bilgilendirme yapmaya gayret etmiş olsakta sınırlı bir kitleye ulaşabildiğimiz gerçeğiyle yüzyüze geliyoruz. Şüphesiz paylaşımlardan yararlanıp önlemini alarak dönüş yapan ve teşekkür eden forum dostlarımız/okurlarımız da var. Hadisenin benim açımdan tesellisi bu dur. Diğer yandan Yuva taraflarlarında 50-80 bin aralığında bir bütçe ile hisse almak istediğinizi belirtmişsiniz. Siz de olası şufa-izaleyi şuyu risklerini muhakkak değerlendirmeli, hesaba katmalısınız. Günümüzde yatırımcıların güvenle ve risksiz biçimde yatırım yapabilecekleri en iyi seçenek eğer imkan var ise güçlü grup alımlarına yönelmeleridir. Çünkü küçük ve orta büyüklükteki yatırımcılar için değişmez bir realite vardır ki o; birlikten güç doğar gerçeğidir. Yuva yatırım hususunda ek olarak Ozan Aydın Beyle de istişare edebilirsiniz. Mail adresinize bilgileri gönderdim. Sağlık diliyorum.
Selamlar

.
Son Düzenleme: 01 Tem 2016 17:37 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Nis 2016 18:42 #2580

• emlaksan
  • Yönetici
enescan yazan:
slm serhan abi ,teşekkür ederim bu fırsatı verdiğiniz için acil yardımlarınızı bekliyorum , 2 ay önce sefaköy küçükçekmece istanbuldan arsa tapulu badrumla beraber 5katlı bir binanın ,giriş katını satın aldım yani bodrum katının üstü, benim üstümdeki , 3 kat ve ayrıyetten 3 kardeş beni mahkemeye vermişler öncelikli alım hakkımız vardiye, ben bu evin 3.cü alıcısıyım yani ölen babaları başka birisine satmış ve o kişide halasına devretmiş yada satmış, yani mahkemeye veren kişilerle aynı akraba değiller, bende bunu belediye ve tapuda araştırdım borcu harcı yok diye satın aldım, satın alırkende 52 bin tl hesabımda ve 12 tl kardeşimden 10 bintl banka üzerinden 30 bin tl ihtiyaç kıredisi çektim geri kalanınıda elden arkadaşlardan borçla aldım, 140bin tlye evi satın aldım, ve bu paraları hepsini elden teslim ettim, tapunun raiş bedelinide 72bin tl gösterdim, eve kredi çıkmadığından ve param çıkışmadığından dolayı... ,karşı taraf bunu bi şekilde öğrenmişler uyanıklık yapıp evi mahkeme kararıyla elimden almaya çalışıyorlar ,,ve tapuyada ihtiyadi tedbir konulmuş , mahkeme kağıdı 1 nisan akşam saatlerinde muhtardan elden teslim aldım,, nasıl bir yol izlemeliyim ,daha önce mahkeme işleriyle hiç uğraşmadım yardımlarınızı bekliyorum, evim elimden gidermi ,,dava dilekçesi,, 1/5 hisseye ilişkin önalım hakkımızın kullanılması ile tapu kaydının iptali ile davacılar adına tesciline karar verilmesi talebimizdir, demişler, acillen yardımlarınızı bekliyorum.

Sayın enescan;
Açıkçası çok zor bir pozisyonda olduğunuzu söylemeliyim. Kesin olarak bir avukata ihtiyacınız olacak. Şimdiden araştırmaya geçmenizde yarar var. Hisseli alımlarda kişiyi sıkıntıya sokabilecek iki önemli husus vardır ki siz bunlardan Şufa yani Ön Alım Hakkı nedeniyle problem yaşıyorsunuz. Konuyu ivedilikle inceleyeceğim. Küçükte olsa bir ihtimal aklıma geliyor fakat ne derece faydalı olabilir sonuçları kestiremiyorum. Karşı taraf kanundan kaynaklanan hakkını dava yolu ile devam ederek almayı isterse büyük ihtimalle söz konusu gayrimenkulü adına tescil ettirecektir. Buna bir çözüm yok diyebilirim. Ancak hiç olmazsa zararınızı ortadan kaldıracak bir yol bulunabilirse ana paranızı hakkıyla kurtarmak denenebilir.. Hukukçu dostlarımın kısaca fikrini alıp size telefon numaranızdan süratle dönüş yapacağım. Sağlık diliyorum.
Selamlar
Son Düzenleme: 10 Nis 2016 22:20 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: enescan

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Nis 2016 23:15 #2581

• emlaksan
  • Yönetici
aydın çıtak yazan:
s.a serhan abi benim yenimahalle yakacıkta 1067 parselde arsam var bunun parsel resimlarini atabilirmisin birde yakacık mezarlık var diye biraz geç gelişiyor diyorlar ama mezarlığın tam dibindeki daire fiyatları 200_250 milyar yakacık arsa fiyatları ortalama ne kadardır imarlı veya imarsız teşekkür ederim

Sayın aydın çıtak;
Yenimahalle Yakacık 1067 parselin lokasyonu geniş perspektifiyle aşağıdadır. Bölgedeki imarlı arsa ve imarsız tarla fiyatları konusunda Ozan Aydın Bey den yardım rica ettim. Araştırma yapıp edindiği bilgileri bizlerle paylaşacak. Diğer yandan mezarlık nedeniyle o bölgede gelişimin yavaş seyrettiği genel olarak söylene gelen bir şeydir. Geçmiş yıllarda dostlarla yaptığımız sohbetlerde Yakacık bölgesi gündeme geldiğinde öncelikli olarak tercih edilmediğini müşahede etmiştik. Ancak tabii ki bunlar nihayetinde düşünceler ve söylemlerden ibarettir. Son 15 yılı gözlemlediğimizde diğer bölgelerin gelişim hızlarıyla Yakacık ın gelişim hızını mukayese ederek çıkarsamalarda bulunabiliriz. Sonuçta her bölge kendi koşulları içerisinde gelişimini sürdürecektir. Sağlık diliyorum.
Selamlar

.

Son Düzenleme: 11 Nis 2016 06:07 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: aydın çıtak

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Nis 2016 01:50 #2582

s.a serhan abi ben yine bugün yenimahalle yakacıktaydım bu aralar iyi bir gelişme var gördüğüm kadarıyla oradaki emlakçı bi abiden biraz bilgi aldım eğer paraya sıkışık değilsen kesinlikle satma arsanı şentepe bitti şimdi buraları biraz daha değerlendi metrekaresi 300 350 yapan yerler şimdi 500 550 ye satıyoruz ve 20 25 tanede yeni başlamış bina var dedi bende herhalde biraz daha bekleyeceğim benim için ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim yinede herhangi bir şey duyarsan bilgilerinden faydalanmak isterim hayırlı akşamlar
Sayfa oluşturulma süresi: 0.83 saniye