Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Oca 2016 05:49 #2560

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.

Değerli Forum Dostlarımız
Daha verimli paylaşımlar sağlamak amacıyla uzman arkadaşlar sitemizde bakım çalışmaları ve geliştirmeler yapmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

.

Aciliyetli soru yada sorunlarınızı .emlaksan@hotmail.com .adresine yazabilirsiniz.
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 21 Şub 2016 21:00 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Mar 2016 00:24 #2563

• karabayram34
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 5
sn serhan bey merhaba Dodurga 2092 parsel fiyatları ne kadardır saygılarımla

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 29 Mar 2016 03:53 #2564

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın karabayram34;
Sitemiz geliştirmeler nedeniyle bakımda olduğundan sorunuzu henüz yayına alabildim. Bu konuda bana e-mail de göndermiştiniz. Seyahat halinde olduğum için iletinizi Ozan Aydın Bey e yönlendirmiştim. Büyük ihtimalle yeri ve son dönemde gerçekleşen fiyatları araştırıp sizinle paylaşmıştır diye düşünüyorum. Vakit hayli geç olduğundan kendisini arayamadım. Mesai saatleri dahilinde teyid alacağım. Dodurga nın otoban dışında kalan kısmı yeni ismi ile Şehitali arazisi genel itibarıyla yüksek prim yaptı diyebiliriz. Bununla birlikte parsellerin lokasyonlarına göre fiyatları tabiyatıyla değişebiliyor.
Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar

.
Son Düzenleme: 29 Mar 2016 05:28 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 30 Mar 2016 03:38 #2565

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın karabayram34;
Fiyat hususunda telefonla görüşmüşsünüz. Size teklif edilen rakamın gerçek raiçle ilişkisi yok. Bu konuda Ozan kardeşimizin görüşüne tamamen katılıyorum. Buradaki sıkıntı parselinizin aşırı hisseli oluşu ve bölünmüş payların metrajının hayli düşük olmasıdır. Belki sahip olduğunuz hisse 500 m² yada 1000 m² gibi büyüklüklerde olsa idi tabiyatıyla teklif edilen rakamlarda piyasa raici seviyesinde olabilecekti. Hali hazırda parseldeki hisseleri mümkün olduğunca ucuz toplamak isteyen bir veya bir kaç alıcının yaklaşımı belli ki bu şekilde. Satmayınız. Hissenizi muhafaza ediniz. İlerleyen zamanla birlikte (günümüzde dahil) daha iyi teklifler alabileceğinizi değerlendiriyoruz. Diğer yandan Mamak bölgesinde 2002 yılında aldığım hisseli bir arsanın küçük metraja sahip paydaşları günümüzde m² başına 800-1000 TL gibi rakamlar aldılar. Yapılaşma eşiğinde olan imarlı yerlerde hisse küçük dahi olsa değerini fazlasıyla bulabilmektedir. Dolayısıyla arsa yatırımlarında genel olarak vadeyi son ana kadar beklemek maksimum kazançla doğru orantılıdır.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar

.
Son Düzenleme: 01 Tem 2016 17:34 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: karabayram34

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 30 Mar 2016 13:01 #2566

• ulusoyc
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 6
Merhaba,
Forumun yeniden yayına başlamış olması sevindirici. Başta Serhan Bey olmak üzere forumda emeği geçen, bilgi paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Şehitali bölgesinde arsaları bulunan arkadaşlarla bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Serhan Bey'in vasıtasıyla Dodurga'dan 2012 yılında küçük bir hisse almıştım. Yakın zamanda bu bölgenin Şehitali ile birleştiğini, ada/parsel numaralarının da değiştiğini öğrendim. Emlaksan forumunun da kapalı olması sebebiyle internette yaptığım aramada denk geldiğim bir forumda bu bölgenin Etimesgut'a bağlandığı ama emlak vergilerinin Çankaya Belediyesinde çıktığı, Çankaya Belediyesine itiraz edildiğinde borcun silindiği yönünde bir bilgi vardı. Çankaya Belediyesi web sayfasında yaptığım incelemede emlak vergisinin gerçekten bu Belediye tarafından tahakkuk ettirildiğini gördüm. Belediyeye elektronik posta göndererek durumun düzeltilmesi talebimi ilettim. Aynı gün gelen cevapta, daha önce ödediğim makbuzların asılları ile birlikte Belediyeye müracaat etmem ve IBAN numarası bildirmem halinde ödemenin yapılacağı belirtiliyordu. Bu cevap üzerine yaptığım telefon görüşmesinde bölgenin Yenimahalle Belediyesine bağlı iken 2014 yılı Mart ayında Etimesgut'a bağlandığı, ancak 2014 ikinci dönem ve 2015 yılı vergilerini sehven Çankaya Belediyesinin tahsil ettiği, yanlışlığın bazı parsellerde devam ettiği ifade edilmiştir. Şahsımın hissesi eski 1409, yeni 2007 parseldedir. Bölgede hissesi bulunan arkadaşların arsalarının bulunduğu parselin hangi belediye ile emlak vergilerini ödedikleri belediyenin aynı olup olmadıklarını kontrol etmelerinde yarar olduğu kanaatindeyim.

Selam ile...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 31 Mar 2016 04:09 #2567

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın ulusoyc;
Değerli paylaşımınız için teşekkür ederim.
Selamlar

.
Son Düzenleme: 31 Mar 2016 04:33 Düzenleyen emlaksan.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.81 saniye