Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 23 Eyl 2011 07:35 #190

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
dilek03 yazan:
merhaba serhan bey,öncelikle siteniz gerçekten çok faydalı.size verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. 2 sorum olacak.ankaralı değilim ama ankaradan arsa almayı düşünüyorum çankaya çavuşlu dan 2000m2 tarla 20.000 tl.sizce nasıl uzun vadeli yatırım için? ileride kat karşılığı yatırım olur diye düşündüm.o bölge hakkında yorumlarınız nelerdir . forma baştan sona baktım çavuşlu hakkında yatırım yapılabilir yer deniliyor demişsiniz. diğer sorumda ben mart ayından sonra 120.000 tl lik bir arsa almayı düşünüyorum.bu siteden öğrendiğim kadarıyla siz eskişehir yolu,kusunlar,bağlıca,pursaklar bu bölgeleri tavsiye ediyor herkes.bende bu bölgelerden ileride daire karşılığı satmak üzere arsa almayı düşünüyorum. sizce çavuşludaki tarlayı almayıp mart sonrası 140.000 tl lik arsamı alsam yoksa tarlayı şimdi alıp arsayıda kalan paramlamı alsam karar veremiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.ankaraya geldiğimizde eşimle büronuza uğrayıp sizden detaylı bilgi almak istiyoruz.müsait olursanız tabii..ii günler

Sayın dilek03;
Rica ederim. Olumlu düşünce ve ifadeleriniz için ayrıca teşekkür ederim. Çavuşlu bölgesinde alacağınız parseli bilmem gerekir ki fiyatı sorgulayabilelim. Uzun vade içerisinde düşünülmeli. Zaten bu konunun altını çizmişsiniz. Diğer yandan bu bölge hakkındaki yazılarımı bir kaç yıl önce henüz anılan bölgedeki köyler Çankaya ya bağlanmadan evvel yazmıştım. O dönemde bölgedeki tarla fiyatları 0,50 TL/m² şeklindeydi. Dolayısıyla o tarihte bu ve yakın seviyelerden alım yapanların bir kaç yıl içerisinde iyi kazanacaklarını tahmin etmiştim. Bununla birlikte Çavuşlu bölgesinde master plan açısından düşünüldüğünde baraj projesi dışında her hangi bir öneriye rastlamadım. Ancak Çankaya Belediyesi bazında bir çalışma, öneri veya hedef var mı sorgulamanızı tavsiye ederim. Bu ve yakın köyler civarında organik tarıma yönelik çalışmalar olabileceği yönünde duyumlar gelmişti. Son olarak bu bölgede yatırım yapılabilir diyebilirim ancak uzun vade içerisinde bile olsa alacağınız yeri ileride kat karşılığı verebilirsiniz demek bu aşamada mümkün değil. Çünkü master planda konut alanı manasında bir öneri almamış. Tarımsal statülü görünüyor. Sorunuzun ikinci kısmına gelirsek öncelikle imarsız ancak planlı olan (resmi onaylı) her alana yatırım yapılabiliceği inancındayım. Hangi bölge olacağı kişisel tercihlere ve getirilere dayalı hesaplara göre değişecektir. Bu noktada 140 bin yada 120 bin liralık tercihlerle girilecek yatırımların arasındaki 20 bin TL lık farkın tablonun genelini etkilemeyeceğini değerlendiriyoum.. Nacizane... Ankara ya geldiğinizde eşiniz ve size gerek planlama gerekse sair hususlarda bilgi desteği sağlayabilirim. Memnuniyetle. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 23 Eyl 2011 07:39 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 23 Eyl 2011 07:55 #191

• emlaksan
  • Yönetici
sipahis yazan:
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Gerçekten de insanın bilmediği konular hakkında yardımcı olacak veya bilgi verecek birilerine ulaşması çok güzel. Ankaranın gelişimi ile ilgili bir çok tahminler var ve insanın kafası karışıyor. Örneğin ; Esenboğa beldesinde üniversite kurulacak, yine esenboğa tarfına yakın bir alanda dünya ticaret merkezi (fuar alanı) yapılacak, vs.
Ben özellikle esenboğa tarafı ile ilgili söylenenlerin hangisi doğru hangisi söylenti anlayamıyorum.
Bu konularla ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Sayın sipahis;
Rica ederim. Olumlu ifadeleriniz için ben de size teşekkür ederim. Sizi anlıyorum. Öncelikle Ankaramızın gelişiminin tahminlerden öte planlara dayandığını söylemek istiyorum. Bu noktada Esenboğa istikametinde Fuar Alanı yapılacağı bilgisi doğrudur. Belli bir süreç içerisinde gelişim göstereceğini tahmin ediyorum. Yine bu istikamette Üniversite Alanı öneriilmiştir. Bu bilgide doğrudur. Sonuç itibarıyla duyumlarımızı ve söylenenleri planlama açısından sorguladığımızda ulaşacağımız sonuçlar yatırım meselesindeki kararlarımıza ışık tutacaktır. Benim nacizane tercih ve tavsiye ettiğim yöntem bu dur. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Son Düzenleme: 23 Eyl 2011 08:02 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 23 Eyl 2011 08:06 #192

• sipahis
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 12
Şehirlerin gelişimlerinin planlara dayanması gerekir ama ne kadar planlama olursa olsun benim gibi Ankara dışında olan ve bu planlara ulaşımı zor olan kişiler için iş tahminlere kalıyor gibi. Ama sayenizde kafamızda ki sorulara yanıt alabiliyoruz.
Verdiğiniz bilgiler ve gösterdiğiniz ilgi için bir kez daha teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
SİPAHİ

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 23 Eyl 2011 08:07 #193

• emlaksan
  • Yönetici
atos yazan:
merhabalar serhan bey,
yakacık bölgesinden parsel bilgim yok ancak kooperatiflerin bulunduğu yerle otoban arasında oldukça boş bir alan mevcut, otobanın karşı tarafında da forum olduğu için o boşluk yakın zamanda dolar diye düşünüyorum.
birde mümkünse ekteki arsalarla ilgili bilgi verebilirmisiniz( tahmini fiyat ve işe yarar olup olmadığı hakkında).
saygılarımla,

Sayın atos;
Merhabalar. Yakacık bölgesinde bahsettiğiniz yeri anladım. Gelişme beklentisi olan bir bölgedir. Diğer yandan ekleri inceleyip size bilgi aktarmaya çalışacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Son Düzenleme: 23 Eyl 2011 08:13 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: atos

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 23 Eyl 2011 08:11 #194

• emlaksan
  • Yönetici
sipahis yazan:
Şehirlerin gelişimlerinin planlara dayanması gerekir ama ne kadar planlama olursa olsun benim gibi Ankara dışında olan ve bu planlara ulaşımı zor olan kişiler için iş tahminlere kalıyor gibi. Ama sayenizde kafamızda ki sorulara yanıt alabiliyoruz.
Verdiğiniz bilgiler ve gösterdiğiniz ilgi için bir kez daha teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
SİPAHİ

Sayın sipahis;
Haklısınız. Ankara dışında olanlar için böyle bir sıkıntı söz konusu olabilir. Bu durumda olan dostlarımız forumlardan istifade edebilir veya bu sektörde hizmet verenlerden yardım alabilir diye düşünüyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan
Son Düzenleme: 23 Eyl 2011 08:14 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 24 Eyl 2011 13:43 #195

• 64mfg
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
merhabalar serhan bey...fatih ben elazığ'dan daha önceden bir kaç kez görüşmüştük...Serhan bey şuan için elimde hazır bulunan 20-25 bin Tl.yi orta vadede sizin tavsiye edeceğiniz ve değerlendirmem gerektiği yönünde tavsiyede bulunacağız bir arsayı alarak değerlendirmek istiyorm...En kısa zamanda görüşmek üzere Elazığ'dan selamlar...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: emlaksan
Sayfa oluşturulma süresi: 0.76 saniye