Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Ağu 2013 19:51 #1936

• memin
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
zozolu yazan:
arkadaşlar sincan belediyesi sitesinde gördüm ama konuya tam olarak vakıf değilim yeni yapılacak sincan temelli bağlantı yolunun nerden geçeğini bilen varmıı? geçtiği bölgedeki arsa fiyatlarına yansıması ne olur bilgilendiren arkadaşlar olursa sevinirim teşekkürler.....

saray, erkeksu, malıköy, temelli, (çokören- benim tahminim)ikizce-oyaca, mahmatlı diye belediye kaynaklarından okudum. umarım işine yarar.2023 ulaşım planlarına bak
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: zozolu

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Ağu 2013 19:53 #1937

• Alper06
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 48
Sanirim bu karar benide etkilicek

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Ağu 2013 23:04 #1938

• ozanaydin
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 10
sayın zozolu

Nufus yoğunluğu ile artan trafik sorunu ve sincan bölgesindeki osb lerin gelişmesiyle birlikte yeni bağlantı yollarına ihtiyaç duyulduğunu sayın belediye başkanı Mustafa Tuna geçen yıl dile getirmişti. Ayaş-eskişehir çevre yolu bağlantısı projesi olarak nitelendirildi. Şu an mevcut bir bağlanti yolu var.(Ayaş açık ceza evinden ,Temelli girmeç ve bacı istikametinden temelli mezkeze bağlanan) Yeni yapılacak yol 2'inci bağlantı yolu olacak. Ayaş girişinden -Eskişehir yoluna uzanacak 40 km lik bir yol köprülü kavşak +üstgeçit + demiryolu geçidi ve viyadük bağlantılarının olacağı söyleniyor. Ocak ayında projenin büyükşehir belediyesi tarafından yürütüldüğü açıklanmıştı. Daha güncel ve doğru bir bilgi edindiğimizde sizinle paylaşacağım. Ulaşımın kolaylığının fiyatlar üzerindeki etkisi yukarı yönde olur. Ancak yükselişin devamlılığı arazi üzerindeki planlamaya bağlıdır.

saygılar..

zozolu yazan:
arkadaşlar sincan belediyesi sitesinde gördüm ama konuya tam olarak vakıf değilim yeni yapılacak sincan temelli bağlantı yolunun nerden geçeğini bilen varmıı? geçtiği bölgedeki arsa fiyatlarına yansıması ne olur bilgilendiren arkadaşlar olursa sevinirim teşekkürler.....
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: zozolu

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Ağu 2013 23:09 #1939

• ozanaydin
  • Taze Forumcu
Sayın yukcell;

Parselin yeri ve konumunu inceledim. Köyün batısında yer alıyor. Alagöz istikametine doğru. Kuzeyindeki planlama renkli. Üniverste, Turizm Ticaret Alanları, Toplu Konut Alanları ve saire. Pafta üzerinde görebildiğim kadarıyla tarlanın kısa kenarından kadastro yoluna cephesi var. Özetle yer ve planlama içersindeki duruşu beğendim. Direk ilgi alanım dahilinde bir bölge olmadığından fiyatlar hususunda bir şey söyleyemiyorum. Araştırmanızı öneririm. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
07 Eyl 2011 07:50 'de Serhan Bey'in cevabına ek olarak belirtmek isterim:

parsel 25.000 lik nazım planda üniversite alanında kalıyor. Yakın (ballıkuyumcu) çevresinde üniversite olarak planlı alanlarda proje çalışmaları yapılıyor. Kısa bir zamanda somut adımlar atılacağını düşünüyorum. 5000 lik planları çıkmadan satmanızı tavsiye etmiyorum. Bir süre daha beklemekte fayda var.

saygılar..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Ağu 2013 23:12 #1940

• ozanaydin
  • Taze Forumcu
sayın memin
Söylediğiniz parseli inceledim ancak imar kayıtlarında 4522 m2 olarak görünüyor. Bu konuyu açıklığa kavuşturabilirsek şahane olur çünkü yanlış yer üzerinden fikir alışverişinde bulunup sizi yanıtmak istemem..

saygılar...

memin yazan:
Serhan bey merhabalar, nasılsınız...
Geçen gün forumda Temelli Çokören köyünde 2003 te bir tarla aldığımdan bahsetmiştim. parsel numarası 1688, 4800m2, dün bölgeyi gezmeye gittim, tarla yakındaki yerlerin bir çoğu telle çevrelenmiş, hem yanı başındaki üç tarlada da villa tarzı köy evleri yapılmış... Bu bölge için detaylı bilginiz var mı ? satmalı mı yoksa bekletmeli miyim? Bölgeyi bilen forumdaki arkadaşların da yardımlarını bekliyorum. saygılarımla

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 07 Ağu 2013 00:07 #1941

• memin
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
sayın memin
Söylediğiniz parseli inceledim ancak imar kayıtlarında 4522 m2 olarak görünüyor. Bu konuyu açıklığa kavuşturabilirsek şahane olur çünkü yanlış yer üzerinden fikir alışverişinde bulunup sizi yanıtmak istemem..

saygılar...

teşekkürler hocam, dediğiniz doğru olabilir. Yerin neti ile brütü , yani gerçek ile izdüşüm alanları arasındaki farkı durumu, ama parsel numarası doğru, teşekkürler
Sayfa oluşturulma süresi: 0.63 saniye