Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Nis 2013 16:19 #1546

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
burucu yazan:
Üyelik talebimi kabul edip beni de aranıza aldığınız için teşekkür ederim.Herkese selamlar hayırlı işler bereketli kazançlar dilerim.

Ankara çevresinde kendime özel yaklaşık 500 m2 civarında içersine zamanla bir konut yapabileceğim hemen değil ama ileriki yıllarda da sürekli oturabileceğim bir arsa almaya niyetliyim.İmarlı olması tercihimdir. gelişimi çevresi de önemli. Sizce böyle bir villa arazisini nereden alınır ya da alınmalıdır? tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bütce olarak 20.000 tl civarı ama krediyle 30.000 tl ye kadar çıkabilirim.

teşekkürler.

Selamlar sayın burucu

Uygun fiyatla kısa zamanda cevap alabileceğiniz yerleşim yeri bence Elvan yeni imar bölgesi.İmar durumu emsal 0.40 hmax serbest.çevre yolunun hemen dışında,Bağlıcanın karşısında.Onaylı batı oto terminali,toptancı hali ve yakın zamanda imarı askıya çıkan üniversite arazisine çok yakındır.Yalnız bölgede hmax yani yükseklik serbest olduğu için villa yapmak istiyorsanız tek tapu almanızda fayda var çünkü,hissedarlarınız çok katlı olmasını isteyebilirler.

Limiti biraz daha yükseltebilirseniz (45 bin civarı) 500 m2 yer bulabilirsiniz diye düşünüyorum ama yinede araştırmakta fayda var,acil satılık bir arsayı iyi bir pazarlıkla belki daha uygun fiyata bulabilirsiniz.
İyi günler
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: burucu

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Nis 2013 18:17 #1547

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
Kenan78 yazan:
sayın emlaksan,

sitenizdeki ve hisse.netteki forumlardaki yazılarınızı ve bilgi paylaşımlarınızı uzun zamandır izliyorum. Genelde istanbul ve çevresinde danışmanlık-inşaat işleri yapıyoruz. ama yazılarınız sayesinde ankara bölgesine de hakim oluyoruz:) canı gönülden teşekkür ederim...
size ankara, gölbaşı, gerder(yurtbeyi)73-74-77 parsellerdeki kooperatif hissem hakkında birkaç sorum olacaktı.
şu andaki fiyatlar, ve yakın zamandaki bölgeye yapılacağı ifade edilen müthiş yatırımlar ışığında bölge hakkındaki düşünceleriniz nelerdir*
kolay gelsin, iyi çalışmalar...

Sayın Kenan78;
Gerder köyü direk takibimde değil ancak yakın bir dostum son dönemde fiyatlarda artış olduğunu söylemişti. Talebin artışına bağlı olarak diye ekledi. Diğer yandan orada bir Üniverste projesi olduğunu, planda önerilip onay aldığını söyleyebiliyoruz. Size bahsedilen müthiş projeler nedir bilmiyorum ancak Gölbaşı genelinde ilerleme olacağı konuşulanlar arasındadır. Genel anlamda ifade etmek istedim. Diğer yandan 73 ve 77 nolu parseller YG kooperatifine ait tek tapu şeklinde görünmektedir. Büyüklükleri 3200 m² ve 47400 m² şeklinde. 74 parselin büyüklüğü 24300 m² ~ 50-60 hissedarlıdır. Kooperatifinizde bu hissedarlar arasında yer almakta ve sahip olduğu pay 4400 m² civarlarında. Güncel sorgusunun yapılmasında yarar var. Yatırım için tercih edilen yerler arasında sayılabilir Gerder ve çevresi. Yaylabağ da beklenti kuvvetli. Tabii hangi proje yada bölge olursa olsun planlama sürecinin belli bir zaman alacağını ve yapılaşmanında yine zaman içerisinde etap etap gelişeceğini heaba katmakta fayda var. Bunu tüm yönlerdeki yatırım alanları için ifade etmek istedim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 11 Nis 2013 18:20 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Nis 2013 19:41 #1548

• Kenan78
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
Serhan bey cevabınız için teşekkürler,

Müthiş yatırımlar gölbaşı ve çevresine yapılacak olan yatırımlar.2016 yıllarına doğru bu projeler gerçekleşecek şeklinde duyumlar aldım. İlgili parsellerin şu anki m2 fiyatı nedir ve gelmesi gereken imar hakkında bir fikriniz var mı?

Teşekkürler...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 12 Nis 2013 00:08 #1549

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın Kenan78;
Rica ederim. İmar konusunda nazım planda bilinenler dışında henüz bir gelişme yaşanmadığı için detaylı bilgilere sahip değiliz. Bekliyoruz. Diğer yandan Gerder fiyatlarını yakın takib etmiyorum. Bilgiye ulaşmakta güçlük çekerseniz bölgedeki fiyatları izleyen bir dostuma danışabiliriz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 12 Nis 2013 00:30 #1550

• emlaksan
  • Yönetici
burucu yazan:
Üyelik talebimi kabul edip beni de aranıza aldığınız için teşekkür ederim.Herkese selamlar hayırlı işler bereketli kazançlar dilerim.

Ankara çevresinde kendime özel yaklaşık 500 m2 civarında içersine zamanla bir konut yapabileceğim hemen değil ama ileriki yıllarda da sürekli oturabileceğim bir arsa almaya niyetliyim.İmarlı olması tercihimdir. gelişimi çevresi de önemli. Sizce böyle bir villa arazisini nereden alınır ya da alınmalıdır? tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bütce olarak 20.000 tl civarı ama krediyle 30.000 tl ye kadar çıkabilirim.

teşekkürler.

Sayın burucu;
Foruma hoş geldiniz. Size sağlık ve bol kazançlar diliyorum. Bahsettiğiniz miktarla ayakları yere sağlam basan bir yatırım yapmanızda fayda var. Mamak Kutludüğünün ün imar parsellerini araştırmanızı nacizane önereceğim. Bu arada düşünelim. Çünkü hem fiyata hem metraja hem de lokasyona dikkat göstermek lazım. Hedef müstakil bir parsel olduğuna göre bunu da ayrıca göz önünde bulundurmak gerekecek.
Selamlar
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: burucu

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 12 Nis 2013 00:49 #1551

• emlaksan
  • Yönetici
ercan yazan:
Serhan bey
öncelikle üyeliğimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.üstelik zahmet edip telefonla beni arayıp aktif ettiğininizi söylemek
oldukca incelik teşekürederim.
benim size bir sorum olacak yaparacık köyünde 1483 parselsen 1800m yerim var.sizce konumu nasıl imar
çalışmaları var diye duydum ama hiçbir bilgim yok.sizce geleceği nasıl beni bilgilendiriseniz cok memnun olurum,
şimdiden teşekkür ederim.

Sayın ercan;
Rica ederim. Foruma hoş geldiniz. Yapracık 1483 parsel toplamda 24.850 m² dir ve 8-10 kadar paydaşı mevcuttur. Bölgede bir çalışma var ancak ben yakın takib etmiyorum. Bu sebeple Belediye dahil görüş almanızda yarar var. Eğer bilgiye ulaşmakta sıkıntı yaşarsanız bana telefonla ulaşın sizi yönlendirmeye çalışırım. Lokasyonu görsel üzerinden inceleyebilirsiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

Sayfa oluşturulma süresi: 0.84 saniye