Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Oca 2013 19:10 #1227

• CAM
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
Değerli Emlaksan,

Geçen sefer Yakupabdal 724 ile ilgili tavsiyelerinize uyduk. Yeri şimdilik elimizden çıkarmıyoruz. Arkadaşlarla da görüştüm payı biraz daha büyütmeye bakacağız.

Yeni yer bakma sürecimiz ise devam ediyor. Mamak bölgesi İKEA'nı arkasında kalan bölümde 39673 - 39674 ve 50000 li parseller var. Bölge olarak da ÜREĞİL diye geçiyor. İmarlı. Yani çok fazla beklemeden bir konut sahibi olabiliriz gibi.

Sorumuz Şu:
Bu parsellerde ortalama m2 fiyatı ne civardadır. m2 si ortalama 350-400 liradan buralarda yer bulabilir miyiz? Gelecek adına buralara illişkin yapmış olduğunuz tavsiyelere ek birşey söyler misiniz?

Saygılarımızla

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Oca 2013 19:11 #1228

• emre_211
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
merhabalar değerli forum üyeleri;
bizim tarlanın imar tapusunu aldık.şimdi arsa oldu. 10 ortaklı bir bir arsa tapusu verildi bana.
buraya kadar bir sıkıntı yok ama bu 10 ortaktan birisi hazine olarak gözüküyor ve 8500 metrekare yerde 95 metre hissesi var. acaba bu neyin nesidir. bir bilginiz varmı.cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Oca 2013 21:24 #1229

• kahramanoglan
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 12
giray yazan:
Serhan Bey,

rica ederim.zaten bahsettiğim belgeyi sn.kahramanoğlanın kişisel mailine gönderdim.parselle ilgili güncel bilgiler dediğiniz gibi önemli.selamlar..

hocam gönderinizi aldım, ilginiz ve yardımınız için teşekkür ederim
AKIL PARADAN DAHA DEĞERLİDİR
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: giray

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 22 Oca 2013 10:04 #1230

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
CAM yazan:
Merhaba EMLAKSAN,

Sayenizde oldukça karmaşık olan Ankaranın arsa meseleleri hakkında çok değerli bilgiler ediniyoruz.

Bizim Sorumuz:

Yakupabdal 724 Parsel de (Papatya Evleri Yanı) 1700 M2 yerimiz var. memur arkadaşlarla ortak 39000 Tl ye 2008 de almıştık. Üzerine 20-30 civarı bir nakit ekleyip yine bu civarlardan bir yer düşünüyoruz. Malum bölgeye SİNPAŞ geldi, Doğu garajından bahsediliyor. Sizce ne yapmamız lazım.

M2 düşürüp sizin tavsiye edeceğiniz yerlere geçiş mi yoksa beklemek mi?

Saygılarımızla

emlaksan yazan:
.
Sayın CAM;
Yakupabdal 724 parsel 189.000 m² büyüklüktedir. Bölgede kayak merkezi, olimpiyat köyü ve turizm tesis alanları önerilmilştir. Sözettiğiniz gibi Karkent Konutlarına (papatya vilları) yakındır. Yine yakınlarında restorantlar ve White Tail Oberj Otel (Eski Turban) yer almaktadır. Yakupabdal arazisi oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Köyün kuzey ucundaki parseller Kusunlar ın imar parsellerine ve Cep Otogarı (doğu otogarı) gibi projelere komşu vaziyettedir. Çok kısa bir sürede ve süratle inşa edilen toki konutları dikkat çekmektedir. Daha evvel hisse sahibi olduğunuz için alıma aynı yerden devam ederek parseldeki metrajı güçlendirmek mantıklı olabilir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

Sayın CAM;
Daha evvel gerçekleşen kısa yazışmamızdan anlaşılacağı üzere iki hususun altını çizmişim. İlki Yakupabdal arazisi üzerinde mevcut imar beklentisi. Diğeri ise parsel içerisinde hali hazırda 1700 m² yerinizin oluşu, bu yerde kar etmiş olmanız ve miktarı arttırarak daha kuvvetli bir metraja erişmenizin mantıklı durmasıdır. Bu noktada belirtmek isterim ki Forum Dostları olarak yaptığımız tüm yorumlar tavsiyelerden ziyade ihtimallerin değerlendirilmesi amacı taşımaktadır. Yatırım meselesinde takib edilecek yol kişilerin hedeflerine, vade tercihlerine, özel koşullara ve bir çok tali unsura göre değişiklik gösterebilir. Maksadını aşan bir durum oluşmasın diye açıklama gereği duydum. Soruya dönersek Üreğille ilgili maalesef hiç takibim yok. Bunun yanında yer imarlı olduğu için geri dönüşüm konusunda haklı olabilirsiniz. İşin en önemli noktası yatıracağınız miktarla hangi vade içinde ne getiri elde edeceğinizdir. Fiyatlar konusunda Mamak bölgesindeki emlakçılara müracaat etmenizi önererek konuyu bağlamak istiyorum. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi dilerim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 22 Oca 2013 18:24 #1231

• 06toprak
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 5
Öncelikle herkese selamlar..
Ankara`da ikamet ediyorum..
İsmim Toprak..
Yeni üye oldum bir süredir forum içerisinde eğey bi vakit geçirdim..

Ancak forumun özellikle bazı sayfalarında ve başka forumlarda da sürekli "Yakupabdal 1269" numaralı parselden bahsediliyor..
Bu aralar ufak bir yatırım yapmak istiyorum uzun vadeli olarak..

Nedir bu 1269 parseldeki sır?
Çok mu kar getirecek?

Öyleyse bir kaç alternatif mevcut ve kaçırmayayım..
Var mı bu aralar özellikle 1269 parselle ilgili bilgi verecek arkadaşlar?

e1210.hizliresim.com/12/q/f638q.jpg

Ayrıca resimde de görüleceği üzere bi arkadaş 1269 parselin yerini belirtmiş..
Anlayamadığım ise resimde siyah halkalar öylesine yapılmış yoksa bir anlamı varmı?
Bir de bu 1269 parseli bu kadarda cazip görünmüyor tabi bu haritaya göre..Çok tepe bir yermiş gibi algıladım..
915 metrelik uzaklığıda az değilmiş sanki..

Şimdeden teşekkürler..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 23 Oca 2013 00:31 #1233

• tgkizilkaya
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
herkese merhaba,

Düğün salonu yapmak için bağlıca,elvankent ve etimesgutta arsa arıyorum.Anayola sıfır olması önemli.Yardımcı olursanız sevinirim.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.67 saniye