Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Oca 2013 01:58 #1190

• körpe
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 8
Serhan abi merhaba ; iyi çalışmalar...

Bugün Dodurga Bölgesinde bulunan benimde ilgilendiğim 1505 parsele bi bakmaya gittik. köyün içi menfez geçişleri bölgesinde maalesef çamura saplandık
Hedef çözümü çevre yolunun Gölbaşı istikametinden denedik yine aynı sürprizle karşılaştık.Birde aklıma takılan bir konuyu sizinle paylaşmak görüşünüzü almak istiyorum.Bu bölgede toprak oldukça yumuşak görünüyor.Analiz yapmadım ama öyle gibi,ayağım bileklerime kadar çamura saplandı. emsal yada yoğunluğun çıkmasında bu durum etkili bir rol oynar mı sizce ? tahminen emsal ne olur buralarda... yada Etimesgut'a bağlanması emsali artırır mı ? seçimlerde nufus yoğunluğunun çok olma hedefi bu duruma nasıl yansır ,tamamen politik.şimdiden teşekkür eder,hayırlı uğurlu günler dilerim....

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Oca 2013 09:10 #1191

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın körpe;
Teşekkürler. İmar uygulamalarından evvel zemin etüd çalışmaları yapılmaktadır. NŞA mia kulvarına göre diğer yerlerde emsal biraz daha düşük beklenmektedir. Ancak zaman içerisinde bu durum değişim gösterebilir. Etimesguta bağlanma durumunun beklenen emsali etkilemesinden ziyade esasen bu tarz değişiklikler Belediye Meclisinin alacağı kararlara bağlıdır. Seçimlerden evvel nüfus yoğunluğunun çok olma hedefi bu duruma nasıl yansır ... demişsiniz. Bu tarz durumlarda önemli olan toprak üzerine ne önerildiğidir. Bu noktada ana kriter şehrin ihtiyaçlarıdır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: körpe

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Oca 2013 13:26 #1192

• Murat
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
Merhaba Serhan bey,
Ilk basta yeni yilinizi kutlar, 2013 un saglikli ve huzurlu bir yil olmasini dilerim.
Size 2 bolge hakkinda fikirinizi almak istiyorum.
1) Kazan ve etrafindaki imarli arsalar 5 yillik vadede nasil gelisir
2)Ayni soru Temelli için de merak ediyorum
100 000 TL civarinda bir yatirim yapmak istiyorum 5 ile 10 yil arasinda getiri beklentisindeyim.
Nereleri tavsiye edebilirsiniz. Yada imarli yerine tarla daha mi karli olur?
Bilgilerinizi bizimle paylastiginiz için sonsuz tesekkurler.
Selamlar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Oca 2013 12:24 #1193

• emrah
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
hayrettin bey,
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..
toki'ye mesaj attım, cevap bekliyorum..
selamlar..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Oca 2013 12:34 #1194

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın Murat;
Teşekkür ederim. 2013 yılının sağlık mutluluk ve bolluk getirmesini diliyorum. Kazan civarı lojistik, konut, sair öneri ve uygulamalarıyla dikkat çekmektedir. Sonuçta planlı bir bölgedir. Yakın izlememekle birlikte önümüzdeki dönemde gelişimin devam edeceğini değerlendiriyorum. Temelli civarları da öneriler almıştır. Plan dahilinde olan yerler ile yakın çevrelerine yatırım yapmak mantıklı olabilir. Özellikle ana yerleşkeye mesafesi dikkate alındığında Çayyolundan Temelli istikametine doğru açılacak raylı sistem güzergahına yakın olmakta fayda var. Nacizane bir fikir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 15 Oca 2013 12:41 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: Murat

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Oca 2013 14:02 #1195

• tumeryan
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
02-12-2010, 11:40
Sayın tatumella;
Siz bir pay aldınız ve size karşı parselde bulunan bir hissedar şufa hakkını kullandıysa bu durumda sizin parselle ilişkiniz kalmayacağından ileriye yönelik olarak hisse alacaklara karşı şufa hakkınız olmayacaktır. Yada siz bir pay aldınız ve size karşı şufa hakkı kullanan olmadı çünkü önlemlerinizi aldınız diyelim. Bu durumda sizden sonra hisse alanlara karşı dilerseniz şufa hakkı kullanabilirsiniz. Tabii önlem almadılarsa.
Selamlar,
Serhan

merhabalar serhan bey.şufa hakkı konusu ile ilgili hisse net te bir çok yazı okudum fakat anlayamadığım bir şey var.çok ortaklı örneğin 50 kişilik bir arsada 250-300 metre kare bir yer satın alacağım . Yukarıdaki yazınızda önlemler aldıysanız sıkıntı çıkmaz diye yazmışsınız bu önlemler nelerdir? Ayrıca alınan arsadan imar geçtiğinde belediyelerin arsada % 40 kadar kesinti yapma olasılıkları varmış.Mesela benim almayı düşündüğüm yer 250-300 metre karelik bir yer.belediyenin % 40 kesmesi ile 150- 200 metre kareye düşecektir.bu durumda ben çok hisseli büyük bir arsadan kaç metre kare arsa almalıyım ki en az bir ev sahibi olabileyim.Bu iki sorumu cevaplayabilirseniz memnun olurum.Değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.67 saniye