Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 19 Mar 2012 22:09 #491

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın asicek;
Rica ederim. Yapracık 267 parsel 34.125 m² büyüklüktedir ve az hissedarlı olduğu söylenebilir. Eğer alım satıma mani olacak bir yargı kararı yoksa bildiğim kadarıyla bu tarz parsellerin satışı mümkün olabiliyor. Diğer yandan sit alanı ilan edilmiş yerlere genel olarak talep daha az olabiliyor. Kentsel Sit Alanlarında kültür katmanına zarar vermeyecek planlamalara müsaade ediliyor diye biliyorum ama bana kalırsa siz Tabiyat ve Kültür Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünden bilgi almalısınız. En doğrusu bu olacaktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: asicek

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Mar 2012 14:01 #492

Serhan Bey,
Merhabalar, Gölbaşı Karagedikte yer alan imarlı parseller hakkında görüşleriniz nelerdir. villa parsellerinde m2 ye 25-30 TL gibi rakamlardan bahsediliyor. Yüksek emsalli parsellerde var. Bölgenin gelişimi ve getirisi hakkında görüşleriniz nelerdir.
Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 25 Mar 2012 22:13 #493

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın Şaşkın Bakkal;
Karagedik Projesinde emsallerin 1 üzerinde birleştiği yönünde bilgimiz vardı. Bu sebeple değerlendirmenizi buna göre yapmalısınız. Diğer yandan alt yapı hizmetinin gelişi ve özendirici proje veya projelerin start alması imarlı alanlarda hareket yaratacaktır diye düşünüyorum. Tarih anlamında net bir fikrim yok. Gelişmeleri hep birlikte forumda paylaşıma açarız. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Son Düzenleme: 25 Mar 2012 22:16 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: Şaşkın Bakkal

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 26 Mar 2012 07:14 #494

• meltem
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 53
Günaydın sevgili Serhan,
Günün aydın,haftan bereketli olsun.Tüm forum dostlarına aynı dileklerimi sunuyorum.
Son günlerde,902 Güneypark projesi ile ilgili hareketli,heyecanlı başlangıçların takibindeyim.Hatta yarın,Sheraton Otelde tanıtım amaçlı bireysel bir katılım randevümüz var.Yaşıma rağmen,öğrenmeye,bilgilenmeye açık olduğumu bilirsin can kardeşim.Projeyi yakından tanımak,dolayısı ile yakın çevre arsalara katkısı hakkında fikir edinmek gibi amaçlar taşıyor bu katılım.
Baharla beraber heyecan verici gelişmelere tanık olacak şehrimiz inşallah.
Bu arada,diğer forumda 895 ve 896 ile ilgili,sürpriz açıklamalar,saptamalar okudum.Doğrusu şaşırdım.Doğruluk derecesi hakkında bilgi sahibi değiliz.Yeni bir proje mi var? 902 nin hemen ardından bir yapılaşma,imar mı söz konusu?
Senin görüşlerini,engin bilgilerini almak isteriz.Her zaman olduğu gibi,sayısız okurun bu bilgilerden nasibini alacaktır.
Zaman zaman,geriye dönük yazışmaları,hafıza tazelemek adına yapıyorum.Verdiğin emeği,gösterdiğin çabayı hatırladıkça gurur duyuyor insan.Gerçekten bu kadar yürekten çabaların hepimize ışık tutuyor.Dilerim aynı ışık sana yansır ve hep aydınlık kalırsın.
Bu vesile ile sevgilerimizi ve iyi dileklerimizi yolluyoruz.
Sağlıklı,bereketli kazançlar sevgili kardeşimiz.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 26 Mar 2012 08:06 #495

• emlaksan
  • Yönetici
Sevgili Meltem Abla;
Günaydın. Haftaya güzel sözlerinizle başlamak ayrı bir keyif oldu. Teşekkür ederim. Aynı dileklerle güzel bir gün iyi bir hafta diliyorum Akat Ailesi ve tüm Forum Dostlarımıza. Çankaya 902 projesinde planın kesinleşerek onay alması Mühye ve Karataş arazilerini olumlu etkiledi. Zaten bu beklentilerimiz arasındaydı. Sayın Gökçek in açıklamalarına dikkat ettiğimizde bir kaç ay içerisinde Belediye Meclisine yeni projelerin sunulacağı anlaşılıyor. Bölge ve beklentiler açısından önemli buluyorum. Dün akşam Sevgili kapila Belediye nin Tapu İdarelerine gönderdiği yazıyı paylaştı. Kendisine değerli paylaşımı için teşekkür etmek isterim. Bu yazı Çankaya Tapu Müdürlüğü yanı sıra aynı zamanda Yenimahalle, Mamak, Keçiöeren, Altındağ ve Pursaklar Tapu Müdürlüklerine de gönderilmiş. Dolayısıyla bu bölgelerde ilan edilen yada edilecek Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanları dahilinde kalan parsellerde hak sahiplerinin aşırı artmasına yol açarak projeleri zarara uğratacağı düşünülen hisse bölünmelerinin/satışlarının önüne geçilmek isteniyor. Bu önemli konunun altını çizmek istiyorum. Sonuç olarak alınacak kararlarının (proje) Mühye ve Karataş ta uzun yıllardır sabırla bekleyen yatırımcılara mutluluk ve kazanç getirmesini diliyorum. Gelişmeleri takib edeceğiz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Son Düzenleme: 26 Mar 2012 08:11 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 26 Mar 2012 09:01 #496

• sipahis
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 12
Günaydın,
Belediyeden tapu müdürlüklerine giden yazı meselesini anlamadım. Yeni bir oluşum mu var. Arsa sahipleri zararmı görecek anlamadım. Biraz bilgi verirseniz sevinirim.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.70 saniye