Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 13 Mar 2014 21:27 #2414

• ozdemircan
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 25
Sayın:Emlaksan,Aybars1910 ve 06cfr,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim,yorumlarınızın forumdaki arkadaşların değerlendirmelerine katkı sunacağı kuşkusuzdur,Şehitali ile ilgili benim görüşüm ise hemen altında Dodurga gibi planlı bir bölge varken ve planlı olmasında herhangi bir kuşku ve olumsuzluk yokken,imar geçene kadar şüpheyle bakacağım bir bölgenin aynı fiyatlara alınmaması gerektiğini yönündedir,Serhan Bey'in devamlı üzerinde durduğu planlı bölgelere yatırım yapılmasını daha mantıklı görüyorum,Şehitali'ye değerinden daha fazla değer(Fiyat olarak) verildiğini hissediyorum.

Saygılarımla,

emlaksan yazan:
.

Sayın ozdemircan;
Konuya örnek teşkil etmesi açısından Ballıkuyumcu da hazine arazilerinin yoğun olduğu bir bölgede nazım planda ağaçlandırılacak alanlar arasında tanımlanmasına rağmen söz konusu araziye imar uygulaması yapıldı. Bu durumu nazım plan OFF oldu gibi bir ifade yerine nazım planlar revize edilebilir şeklinde açıklamak yanlış anlaşılmaları da önleyecektir. Yıllar içinde bir kaç kez bu tür plan tadilatları gerçekleşti. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Mar 2014 13:17 #2417

• pecer2001tr
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 61
Ankara'da 70 kat izni iptal oldu

Ankara 10. İdare Mahkemesi, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mania hattını kaldıran ve Eskişehir Yolu’ndaki yüksek yapılaşmanın önünü açan kararını iptal etti.

Başkent’in gelişiminde en büyük engellerden biri olarak gösterilen ‘mania hattı’nın (uçuş güvenliği hattı) 70 katlı binaya çıkabilecek şekilde yeniden düzenlenmesini içeren Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Şehir Plancıları Odası’nın açtığı dava sonucu iptal oldu.
Ankara 10. İdare Mahkemesi’nin verdiği iptal kararının ardından Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş, şunları söyledi:
“Eskişehir Yolu aksı üzerinde dikey büyümeyi öngören yüksek yoğunluklu yapıların yapılmasını öngören mania hattının kaldırılmasına dava açmıştık. Mahkeme iki kere bilirkişi keşfi yapılmasını istedi ve iki bilirkişi keşfi de lehimize geldi. Hem alt yapıdan yoksun hem trafiği çözülmemiş bir alanda bu kadar dikey yükselmenin plansızlığından dolayı davaları açmıştık. Kent rantını kişilere dağıtmak isteyen Büyükşehir Belediyesi’ne geçmiş olsun.”
Yüksek yapılara karşı olmadıklarını da söyleyen Candan, “Yüksek yapılara karşı çıkmıyoruz, yeter ki planlı alanlarda alt yapısı uygun alanlarda yüksek yapılaşma öngörsünler. Burada bilimsel bir şekilde şehircilik ilkelerine göre kurgulanmış bir planlama yoktur, emsal artırımına göre bir rant artırımı vardır” diye konuştu.

Hurriyet -ANKARA

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Mar 2014 21:38 #2418

• cptdr
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
pecer2001tr yazan:
Ankara'da 70 kat izni iptal oldu

Ankara 10. İdare Mahkemesi, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mania hattını kaldıran ve Eskişehir Yolu’ndaki yüksek yapılaşmanın önünü açan kararını iptal etti.

Başkent’in gelişiminde en büyük engellerden biri olarak gösterilen ‘mania hattı’nın (uçuş güvenliği hattı) 70 katlı binaya çıkabilecek şekilde yeniden düzenlenmesini içeren Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile Şehir Plancıları Odası’nın açtığı dava sonucu iptal oldu.
Ankara 10. İdare Mahkemesi’nin verdiği iptal kararının ardından Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş, şunları söyledi:
“Eskişehir Yolu aksı üzerinde dikey büyümeyi öngören yüksek yoğunluklu yapıların yapılmasını öngören mania hattının kaldırılmasına dava açmıştık. Mahkeme iki kere bilirkişi keşfi yapılmasını istedi ve iki bilirkişi keşfi de lehimize geldi. Hem alt yapıdan yoksun hem trafiği çözülmemiş bir alanda bu kadar dikey yükselmenin plansızlığından dolayı davaları açmıştık. Kent rantını kişilere dağıtmak isteyen Büyükşehir Belediyesi’ne geçmiş olsun.”
Yüksek yapılara karşı olmadıklarını da söyleyen Candan, “Yüksek yapılara karşı çıkmıyoruz, yeter ki planlı alanlarda alt yapısı uygun alanlarda yüksek yapılaşma öngörsünler. Burada bilimsel bir şekilde şehircilik ilkelerine göre kurgulanmış bir planlama yoktur, emsal artırımına göre bir rant artırımı vardır” diye konuştu.

Hurriyet -ANKARA

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Mar 2014 21:49 #2419

• cptdr
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
Bu tür başvurulara karşı odanın yetkilerinin kaldırılması için dava açılabilir mi?
Oda kimin adına (benim adıma olmadığını düşünüyorum ve ben yetki vermedim kendilerine) hangi kanun ile bu yola başvurabiliyor.
Buyursunlar hanımefendi ve beyfendiler kendileri tüm planları yapsınlar ancak; antaresin arkasında kalan 4 katlı evlere dönmesin her yer (4 katlı bitişik yapıışık apartmanlar yaptırıldı) ?
Rant rant denip duruluyor peki o almayacak bu almayacak kim alacak kardeşim rant bedavadan mı alınıyor herkesin planı var emeği var artık yeter diyorum.
Konu ile ilgili başvuru yapılabilecek kanun yönetmelik var ise paylaşır iseniz sevinirim teşekkürler.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: 06cfr

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Mar 2014 23:53 #2421

• Alperr
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 5
Slm lar .Tüm Forumculara,Bir arsa hakkında görüş bildirirseniz sevinirim.Başta serhan bey ve diğer üstadlar ..Bilkent karagedik proje alanı içerisinde satılık çok katlı konut imarlı arsa.

Ada: 114272
Parsel: 2
Emsal: 1
Alan: 500m2
şimdiden tşk ler..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 22 Mar 2014 13:13 #2422

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın Alperr;
Arsanın konumu güzel. Golf projesi alanına yakın. Planda Ticari merkez ve sair sosyal alanları çevreleyen bir parsel. Emsal bilgilerini girmişsiniz. İmarlı olduğu için söylenecek çok şey yok. Fiyatları yakın takip etmemekle birlikte son dönemde kıpırdanmalar olduğuna ilişkin bilgiler mevcut. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 22 Mar 2014 13:46 Düzenleyen emlaksan.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.75 saniye