Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Ağu 2013 13:57 #1962

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
asa1973 yazan:
Sayın OFA,

Öncelikle değerli fikirleriniz için teşekkür ederim. Önemli noktalara değindiniz ama benim gibi kararsız ve parasının çoğunu da bir yere bağlayacak kişi için alım biraz sancılı geçiyor. Şimdi uzun vadeli yer için alım yapılabilir diye düşünüyorum bahsettiğiniz bilgiler ışığında ancak beklenti/yatırım süremin 10 yıl olduğunu düşündüğümde, beklentilerimin karşılanması noktasında şüphelerim var. 15 yaşında kızım var ve 10 yıl sonra alacağım yerin ya iyi prim yapmasını isterim ya da konut olarak dönüş yapmasını beklerim. Bu beklenti noktasında bizin bahsettiğiniz + özellikler ve benim beklentilerim ne kadar örtüşüyor, bunları birleştiremiyorum. 10 yıllık yatırım düşüncesi çerçevesindeki fikirlerinizi de alabilirsem sevineceğim.

Eğer alım yapmaya karar verirsem ilgili ada için en düşük vermem gereken dip fiyatın ne olacağı konusunda bir rakam verme şansınız olursa daha rahat pazarlık yapma imkanım olacaktır. Nette dolaşan fiyatlar çok yüksek, bir kaç kişi ile görüştüm aynı parsel için, "İhtiyacım var o yüzden öyle yazdım diye" açıklama yapıyorlar. Alım satım yapılan fiyattan kimse bahsetmiyor. Ortalama bir değeri olmalı diye düşünüyorum bu yerin.

Saygılar.

sayın asa1973

Beklentileriniz konusunda bir fikre sahip oldum. Ballıkuyumcu bölgesinin gelişim süreci 10 üzeri yıldır. 62504 ada bu gelişimde kendine has özellikleri ortaya çıkıp bölge gelişiminde lokomatif rol oynamaz ise genel gelişim süreci beklentilerinizi karşılamaz. Yatırımınızı büyük bir bölümünü bu arsa için düşündüğünüzü belirtmişşiniz. Şu an için bir beklenti satın almak sizin durumunuz için uygun olamadığını düşünüyorum. Farklı alternatifler ortaya çıkacaktır. Acele etmeye gerek yok bir süre daha beklenebilir. Fiyat konusunda söyle bir örnek vereyim otobanın karşisında yani köy tarafında yine 1.00 emsallli yerlerde bir süre önce 155 bin liraya satış gerçekleşti.

saygılar
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: asa1973

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Ağu 2013 14:02 #1963

• asa1973
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 23
Sayın OFA, Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Yalnız fiyat konusunda eğer çok düşeş bir anlaşma yakalarsam m2 ye 100 TL gibi, almayı düşünsem mantıklı bir yaklaşım gibi geliyor şu anda. Onu da yapamazsam zaten toplantı çok yakın bir tarihte.

Görüşmek üzere, selamlar.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Ağu 2013 14:14 #1964

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
asa1973 yazan:
Sayın OFA, Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Yalnız fiyat konusunda eğer çok düşeş bir anlaşma yakalarsam m2 ye 100 TL gibi, almayı düşünsem mantıklı bir yaklaşım gibi geliyor şu anda. Onu da yapamazsam zaten toplantı çok yakın bir tarihte.

Görüşmek üzere, selamlar.

Eğer bir teklif yapıp ardından olumlu cevap alırsanız ivedi şekilde nokta fiyat araştırması yapıp fayda analizi yapmamız gerekiyor.

görüşmek üzere
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: asa1973

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Ağu 2013 18:54 #1965

• ozdemircan
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 25
toplantının yapılacağı yer belli oldumu,toplantıya bende katılacağım,umarım toplu alım için yeterli sayıya ulaşırız.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Ağu 2013 21:39 #1966

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
ozdemircan yazan:
toplantının yapılacağı yer belli oldumu,toplantıya bende katılacağım,umarım toplu alım için yeterli sayıya ulaşırız.

Sayın özdemircan

Serhan bey toplantı yeri için birkaç seçenek üzerinde duruluyor. Sanıyorum katılımcı sayısına göre uygun bir yere karar verip forumda paylaşacak.

saygılar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Ağu 2013 12:16 #1967

• utkuran
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
Sayın Serkan Bey ve Değerli Arkadaşlar

Dodurga bölgesinden toplu alım yapılması halinde ben de katılmak isterim.

Saygılar.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.81 saniye