Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 05 Nis 2013 18:03 #1519

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
srht yazan:
Merhabalar.Yapmış olduğunuz (size göre bilgilendirme bize göre ciddi bir yardım) yardımlardan dolayı size tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bizimde yenimahalle yuva mahallesinde 3020 parselde 1,000 mt arsamız var buraların imar durumu olursada çok kat olup olmaması gibi durumlarla ilgili bilginizi rica ediyorum.iyi çalışmalar saygılar.

Sayın srht Yuvada hatırladığım kadarıyla emsal 1,20 olarak çalışılıyordu,yalnız bolca tarım alanı vardı.Parselinizin bir kısmı tarım arazisinde kalıyor olabilir o yüzden ilk etapta bir kısmından imar geçip bir kısmı da tarla vasfında kalabilir.Bu durumda size iki farklı tapu verilir imarlı olan ve tarla vasfında olan.Tabi parseliniz sadece konut alanında kalıyorsa sıkıntı yok.Yalnız Yuva Köyünün bazı mercilerle farklı sıkıntıları var diye biliyorum.İnş çözülür,çözülmezse işler biraz uzayabilir.
Hayırlısı olsun,iyi günler
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: srht

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Nis 2013 14:33 #1520

• viveraa
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
Sayın 06cfr

Şehitalinin fiyatlarının imar çalışmalarından dolayı daha da yükseleceğinden bahsediyorsunuz. Biz orada bir villa kooperatifine üyeyiz. Size göre fiyat artışı kooperatiflere de yansır mı? Elimizden çıkarmayalım mı?

Teşekkürler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Nis 2013 15:01 #1521

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
sayın vivera
koop hissesini bilemem ancak şehitali bölgesinde 2 yerde ayrı imar çalışması olduğu için tarla ve arsa fiyatların da yükselmekte ve bu süreçte hızlada devam edecek gibi görünüyor.muhtemelen sizin koop hissesine de olumlu yansıyacağını düşünüyorum.sizin villa hissesi hangi kooperatifte ve kaça satmayı düşünüyorsunuz..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Nis 2013 15:57 #1522

• levent06r
  • Altın Forumcu
06cfr yazan:
sayın vivera
koop hissesini bilemem ancak şehitali bölgesinde 2 yerde ayrı imar çalışması olduğu için tarla ve arsa fiyatların da yükselmekte ve bu süreçte hızlada devam edecek gibi görünüyor.muhtemelen sizin koop hissesine de olumlu yansıyacağını düşünüyorum.sizin villa hissesi hangi kooperatifte ve kaça satmayı düşünüyorsunuz..

O bölgenin imar planını çizen mühendis yaklaşık 2 ay önce Şehitaliyi ısrarla tavsiye etmişti.Ama yakın çevresinden (dodurga) yatırım yaptığım için açıkcası fazla ilgilenmedim.Şehitali konum olarak güzel,zaten otobanın dışında Dodurgayla birleştiği için fiyatının yükseleceği aşikardı.İmar çalışmaları fiyatların yükselmesinde daha da etkili oldu,prim yapmaya devam eder diye düşünüyorum.
İyi günler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Nis 2013 16:02 #1523

levent06r yazan:
06cfr yazan:
sayın vivera

O bölgenin imar planını çizen mühendis yaklaşık 2 ay önce Şehitaliyi ısrarla tavsiye etmişti.Ama yakın çevresinden (dodurga) yatırım yaptığım için açıkcası fazla ilgilenmedim.Şehitali konum olarak güzel,zaten otobanın dışında Dodurgayla birleştiği için fiyatının yükseleceği aşikardı.İmar çalışmaları fiyatların yükselmesinde daha da etkili oldu,prim yapmaya devam eder diye düşünüyorum.
İyi günler

şehitalide pet villaları önünden mesa arazisi yanı dahil çalışma var biliyorum. ikinci kısım neresi ??

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Nis 2013 16:29 #1524

• levent06r
  • Altın Forumcu
viveraa yazan:
Sayın Serhan Bey

Susuz Belören de 2020 parsel yatırım için uygun mudur? metrekaresi 45 tl deniyor. Geç kalınmış bir yatırım mıdır? Bu bölge ile ilgili imar çalışmaları var mıdır?

eşekkürler

29 ekimde deneme sürüşleri yapılacak olan Sincan metrosu Törekente kadar uzanıyor.Bunun Belörenin fiyatlarını etkileyeceğini düşünüyorum.
İmar çalışmaları devam ediyor fiyatlarda geç kalınmış hiçbirşey yok,çünkü 2 senedir hemen hemen aynı fiyatla seyrediyor.Bunu fırtına öncesi sessizliğe benzetiyorum,önümüzdeki iki sene içinde fiyatı patlama yapabilir,kimse şaşırmasın şahsen ben bekliyorum çünkü Belören sona yaklaşıyor.
iyi günler
Sayfa oluşturulma süresi: 0.69 saniye