Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 19 Oca 2013 23:51 #1214

• kahramanoglan
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 12
emlaksan yazan:
.
Sayın kahramanoglan;
Anladığım kadarıyla Aydın Mh. si kasaba yerleşkesi dahilinde. Araştırmalarınızda ada parsel bilgilerine ulaşmaya başladığınızda gerekirse nokta olarak yeri inceleriz. Diğer yandan Karagedik Projesi şekillenmeye başladığında tabiyatıyla yakınlarındaki her toprak parçası değerlenme işinden nasibini alacaktır. Toprak kıymetleri istisnalar hariç geriye gitmez (kriz, savaş vb. olağanüstü durumlar) Kaldı ki global krizde dahi bir çok yerde toprak ilk etapta ~ 30 değer yitirmiş gibi görünse de şu an gelinen rakamlar her yönde yine bellidir. O gün satmak zorunda olanlar için belki kısmi bir zarar söz konusu iken sabredenler içinse kazançtan söz edebiliyoruz. Dolayısıyla toprak en iyi yatırım araçlarından biridir diyebiliriz. Rahat olun. Karagedik içerisinde hali hazırdaki yerleşkeye dahilinde yada yerleşke kıyısındaki araziler köy konut gelişmesine açık olur diye düşünüyorum. Ve her insanın hayalleri beklentileri farklıdır. Bu sebeple siz beğeniyorsanız niçin olmasın diyerek bağlamak istiyorum. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum.
Selamlar

Sayın Serhan hocam; Karagedik Aydın mh. 114181 ada nolu mevkiide bir arsaya hisseli olarak katılma seçeneği çıktı karşıma ve acayip şekilde kararsızım, yorumlarınız benim için çok önemli, az ya da çok her türlü yardım ve yorumunuzu bekliyorum. orta vade de yatırım için düşünüyorum. hocam sizin yorum ve görüşleriniz benim için çok önemli (bana anlatıldığı kadarıyla; konut imarlı emsal: 1 hmax: serbest, 61 m2/tl olarak da fiyat aldım). konu ve bölgeyle ilgisi ya da bilgisi olan arkadaşların yorumlarını da rica ediyorum.
AKIL PARADAN DAHA DEĞERLİDİR

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 20 Oca 2013 01:45 #1215

• mkemal
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
Herkese merhaba,

Serhan Bey ve diğer tecrübeli forum üyeleri,

Sizce Mühye 896 parselden 500 m2 70.000 TL ye arazi almak mantıklı mı, bu parselde ÖÇK veya şufa vb. sıkıntılar söz konusu olur mu, yoksa bu yatırımı Dodurga, Yapracık vb. yerlere mi yapmak daha gerçekçi olur?

Cevaplarınız için teşekkür ederim...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 20 Oca 2013 13:30 #1216

• grielmas
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 32
serhan bey ;
ben Eskişehir yolu istikametinde arsa arayışımı sürdürmekteyim mevki olarak Dodurgadan başlayarak ş.ali,Ballıkuyumcu ,Alagöz ve

daha nereye kadar prim yapma olasılığı fazla ise max 130 000 tl lik bir arsa bakmaktayım internetten bakıyorum fakat bir
profeyonel yardımı almadım merak ettiğim hususlar hakkında yardını bekliyorum imarlı veya imarsız ama sıkıntısız yani hisselide
sanırım bazı sıkıntılar çıkmakta bu bahsettiğm mevkilerde uzaklık veya yakınları nasıldır bilmiyorum değer olarak yakın zamanda
deri dönüşümü olacak 5-10 sene içinde diyelim
Dodurga M2 imarlı ve imarsız
Şehitali m2 -imarlı ve imarsız
B.Kuyumcu m2 -imarlı ve imarsız
Alagöz m2 imarlı ve imarsız

fiyatları ortalama hangi aralıktadır deri dönüşümü daha fazla olabileceğini düşündüğünüz mevkiler nerelerdir imarlı yada imarsızın geri dönüşümü
daha fazla hangisi olabilir teşekkurler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 20 Oca 2013 16:54 #1217

• giray
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 27
sn kahramanoğlu

bahsetmiş olduğunuz Gölbaşı Karagedik Aydın Mah. 114181/1 belediyenin imar programında E=0,30 hmax=7.50 görünüyor ayrıca metrekare fiyatı olarakta 61TL demişsiniz.bence çok ama çok yüksek.Karar elbetteki sizin naçizane tavsiyem bi süre daha araştırma yapmanız.hayırlı bi yatırım yapmanız dileğiyle.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 20 Oca 2013 17:29 #1219

• giray
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 27
sn kahramanoğlu

parselin imar durum belgesini göndermeye çalıştım ama sanırım başaramadım.adresinizi söylerseniz mail olarak atabilirim.selamlar.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: kahramanoglan

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 20 Oca 2013 21:00 #1220

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın körpe;
Rica ederim. Sorun değil. Bahsettiğiniz parsele istenen fiyat makul. Şufa konusunda ileriye doğru zarar görmeyecek biçimde yatırıma girebiliyorsanız ne ala diye düşünüyorum. Dodurga da mia kulvarı dışında kalan otoban dışı bölümlerde imar ve emsalle ilgili beklentiler var. İleriye dönük tabloda daha iyiye doğru gelişmeler olabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor fikrindeyim. Ancak her halukarda mia kulvarı raylı sistemle desteklenecek büyük bir çanağın merkezindedir. Tabiyatıyla bu vb. özelliklerin diğerlerine nazaran fark yaratması beklenebilir. Planlama açısından enerji nakil hatları bir hak mağduriyetine sebeb olmaz. İmarsız ve uzun süre imar görmesi mümkün olmayan yerlerde üzerinde nakil hattı olan tarla ile olmayanlar arasında fiyat farkı bulunabiliyor. Ancak planlama içinde olan yerler için bunun geçerliliği kalmıyor diyebilirim. Metrajların getirileri konusunda kesin ifadelerle konuşabilmek için plan notlarının bilinmesi gerekir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 20 Oca 2013 21:01 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: körpe
Sayfa oluşturulma süresi: 0.64 saniye