Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Oca 2013 05:12 #1202

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın 06cfr;
Dodurga otoban dışı istikamette bir kulvarda zemin etüd çalışması yapıldı. Ancak Şehitaliyle alakadar detaylı bir bilgiye sahip değilim. Toki aslen hazine arazilerinin planlamasıyla ilgileniyor. Bu tür arazilerin yakın çevreleri planlamaya dahil olabiliyor. Forum Dostumuz Sayın aytaccetinkaya nın dikkat çektiği yer açılması planlanan alternatif bulvar güzergahı diye düşünüyorum. Planlama esnasında daha net anlaşılacaktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 16 Oca 2013 05:20 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: 06cfr

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Oca 2013 05:24 #1203

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın grielmas;
Hoş geldiniz. Temelli istikametinde Alagöz ve Yenihisar ın önlerini seçenekleriniz yanında değerlendirmeye alabilirsiniz.
Selamlar
Son Düzenleme: 16 Oca 2013 05:26 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Oca 2013 05:41 #1204

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
grielmas yazan:
selamlar uzun bi aradan sonra tekrar forumdayım yatırım amaçlı 5-10 içerisinde dönüşü olacak arsa bakmaktayım 120 000 tl tamamlayabiliyorum forumdaki sayfaları teker teker okuyup satış ilanlarınada bakarak anladım ki yakın çevrelerde dodurga -karataş-mühye-yakupabdal gibi bu bölgeler yükünü almış görünüyor benim aradığım daha yükünü almamış bölgeler mesela doduganın devamı temelli istikametinde hangi bölgeler tercih edilmeli tam bölge adı vererek yardımcı olursanız sevinirim raylı sistemden bahsedilmiş bu bunu getiri olacak çok katlı izinli bölgeler nerelerdir oralardan tarla almak daha mantıklı geliyor bana fikir ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekurler

Selamlar sayın grielmas.yükünü almış dediğiniz yerler (Dodurga -Karataş-Yakupabdal) 3 sene içinde minimum 2 kat daha değerlenecek yerler.

Dikkat ederseniz minimum diyorum..Abarttığımı düşünenler için küçük örnekler vereyim Tombakkayada geçen sene metresi 90 tlden satılan yerler şuan 175-200 tl,aynı şekilde Ovacık Haçıl bölgesinde geçen sene metresi 100 tlden satılan yerler şuan 165-200 tl,Yapracık Çal mevkiinde 45 tlden satılan yerler şuan 100 tl.

Ben size bunlar gibi en az 10 tane daha örnek verebilirim ve Ankara'nın tüm bölgelerinin son 3 yıldaki fiyat artışlarını size sunabilirim.Bu saydığım yerlerden ovacık Haçıl imarlıdır ve 2013 sonuna kadar metresinin 250 tlyi geçeceğini düşünüyorum,kısa vadede bence mantıklı bir yatırım olur.

Önümüzdeki 3 sene içerisinde ise ben en büyük sıçramaları Dodurga,Elvan ve Belörenden bekliyorum...Bunların hepsi benim düşüncelerim,Hep birlikte iizleyip görcez.

İşin üstadı Serhan Bey'de bu konuda fikirlerini paylaşırsa sevinirim.
saygılar
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: pecer2001tr

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Oca 2013 14:32 #1205

• kağan
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 1
İyi günler Serhan Bey ve diğer forum yazarları.Sitenizi ilgiyle takip ediyorum.Verdiğiniz bilgiler çok gerçekten çok faydalı teşekkürler.Pursaklar-Saray bölgesi ile ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Edindiğim bilgilere göre Esenboğa- Kızılay güzergahına havaray yapımı için anlaşma imzalanmış, yine bu bölgede UPEM ( Uluslararası polis eğitim merkezi ) yapımı, oto galerilerinin saray bölgesine taşınması, uluslararası fuar alanı yapımı gibi projelere yakın oluşu, ayrıca saray bölgesinde 1,40 emsalli en az 12 kat ve en az 140 m2 lik daire planlı imar planlarının oluşu ve arsa fiyatlarının henüz artmamış olması, merkeze yakınlığı, havaalanına yakınlığı, ve site tarzı binalarda daire fiyatlarının 200.000+ olması vs sebeplerden bölge yatırım için uygun gibi gözüküyor. Sizlerin değerli fikirlerini merak ediyorum.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Oca 2013 17:20 #1206

• kayalp23
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
Iyi gunler Serhan bey,

Siteye cook uzun zaman once uye olmama ragmen, is yogunlugu nedeniyle bir turlu girip inceleme firsatim olmamisti. Ancak son iki haftada forumun tamamini okudum ve gercekten faydali oldu. daha once hic bu islerle ilgisi olmamis birisi olarak bir hayli bilgi sahibi oldugumu soyleyebilirim. Bunun icin size ve foruma katki veren tum arkadaslara cook tesekkur ederim. Gorevim nedeniyle yaza kadar Ankaraya donemeyecegim ve dondugumde de birikimimi arsa yatirimi olarak degerlendirmek istiyorum.

bu sure zarfinda konu ile ilgili bilgi birikimimi artirmak adina sitenizi takip etmenin yaninda ne gibi arastirma calismalari yapmami onerisirsiniz..

ilgiyel takip etmeye devam edecegim..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 17 Oca 2013 11:03 #1207

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın levent06r;
Rica ederim. Bahsettiğiniz üzere Dodurga, Elvan, Yuva Susuz çizgisi beklentilerin çeşitli olduğu yerler arasında sayılabilir. Yatırım alanları açısından mukayese ettiğimizde kimi yerde imar çalışması başladığı için süratli yapılaşma beklentisi cazibe yaratabilmekte kimisinde ise vade daha uzun olmasına rağmen arazi üzerine planla yüklenen vizyonun çekiciliği ile daire fiyatlarının hayli yüksek seyretmesi cazip görülebilmektedir. Dolayısıyla bugün fiyat olarak daha süratli yükselen bir arazi nihayetinde tabloyu 200-250 bin liralık daire getirisiyle süsleyecekken bir diğer yerde fiyatlar daha uzun sürede yükselecek olsa da nihayetinde tabloyu 400-500+ bin liralık bir daire getirisi ile süsleyebilecektir diye düşünüyorum. Farklı bir noktadan bakış. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Son Düzenleme: 17 Oca 2013 11:13 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: levent06r
Sayfa oluşturulma süresi: 0.73 saniye