Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Kas 2012 14:01 #1003

• esener
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
emlaksan yazan:
.
Sayın esener;
Erhan Bey merhabalar. Bu değişikliğin imar ve gelişim açısından bir farklılık meydana getirmesini beklemiyorum. Sonuçta esas olan toprağın üzerinde öneri olup olmadığıdır. Bu noktada Dodurga otoban dışı kısım planlama anlamında öneri ve onay almıştır. Dolayısıyla daha evvel olduğu gibi yine olumlu düşünüyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

Serhan bey merhaba,
Bu değişikliğin doruganın otoban dışında kalan bölgelerde halen devam eden imar çalışmalarını hızlandıracağını tahmin ediyorum, bana göre bu değişikliğin olası iki nedeni vardır. Aslında yerel seçimlerle ilgili bir stratejik düzenleme olarak ön plana çıkan bu uygulama Yenimahalle belediyesini imar çalışmalarında "by-pass" ederek Etimesgut belediyesi ile uzun zamandır beklenen imar değişikliğinin bir an önce yapılmasına olanak sağlayacağı düşüncesindeyim. Dolayısıyla bu bölgede imar konusundaki orta vadeli beklentilerim kısa-orta vadeye inmiştir.

Ancak Serhan beyin düşüncelerine çok önem veriyorum (bireysel araştırmalarım ve kendisinin tavsiyeleri bölgede 1 dönüm tarla sahibiyim). Dolayısıyla bu konudaki gelişmeler hakkında geniş bir yorum alırsak bu bölgeler ile ilgilenen forum dostlarımızı da aydınlatmış olur. şimdiden teşekkürleri, iyi çalışmalar...

Erhan

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Kas 2012 03:02 #1004

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
Ziyaretçi Defterinden alıntıdır;
z.han Perşembe, 08 Kasım 2012 13:37 | ankara

selamlar ;sayın emlaksan ben polatlı sarıhalil köyünde m2 si 1,2 liradan 37 dönüm arazi buldum, köye çok yakın ,bana yatırım için avantajlı geldi ama eşim ankaraya çok uzak diye almaya yanaşmıyor.sizin değerli fikrinizi almak isterim.

Sayın z.han;
Google Earth ten yeri inceledim. Polatlı ve Ankara ya biraz uzak diye düşünüyorum. Fakat fiyat anlamında değerlendirince bu kez neden olmasın diyor insan. Eğer eşiniz ısrarla kabul etmez ise o zaman yerleşke çevresine daha yakın bir ilçe seçerek ileriye dönük imar çalışması yapılacağı öneri planlarla kesinleşmiş yerler içerisinden ucuz toprak alın. Tabiyatıyla 2 lira değil de atıyorum 10-15 lira olacaktır. Böylelikle yine uygun sayılabilecek bir fiyattan, kabul edilebilir bir mesafeden üstelik imar görmesi resmi onayla sabit bir alandan yatırıma girmiş olacaksınız. Eşiniz ve sizin açınızdan ara bir çözüm gibi duruyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Kas 2012 04:20 #1005

• emlaksan
  • Yönetici
Sayın esener;
Olumlu düşünce ve ifadeleriniz için teşekkür ederim. Dodurga Şehitali Ballıkuyumcu ve devamında oluşacak bu kulvarın geleceği atanan ve atanacak yaşam yoğunluklarıyla birlikte değerlendirilince şüphesiz parlak görünmektedir. Merkez den Yaşamkent, Dodurga ... ve Temelli ye bağlanacak raylı sistemin ulaşıma vereceği desteği düşününce gelecekteki resmi daha net görebiliriz. Ulaşımda kolaylık meselesi gelişim ve kıymetlenme ile doğrudan ilişkilidir. Kulvar üzerindeki araziler hali hazırda boş olduğundan raylı sistem kolay ve süratli bir şekilde hayata geçecektir diye düşünüyorum. Bu noktada işin söylentiler kısmını bir yana bırakırsak zaman içerisinde böyle renkli bir tablonun hangi Belediye ye bağlı olursa olsun değer kazanarak vizyonunu gerçekleştireceği sonucuna varabiliriz. Kişisel düşüncelerim özetle bu şekildedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: memur

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Kas 2012 20:53 #1006

• memur
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 1
Merhaba Serhan Bey;
2011 mart ayında Bkuyumcu tarafına elimde olan birikimle 1 dönümlük yatırım yaptım, alırken çok fazla araştıramadım tanıdıklarımın tavsiyeleri ile aracısız almıştım. Geçenlerde Bkuyumcunun durumunu araştırırken sitenizle tanıştım ve özellikle sizin yazdığınız bilgiler çok faydalı oldu, hatta benim yatırım yaptığım yer olan 1144 parselin yüksek gerilim hattında olduğunu öğrendim ve google maps tan baktığımda elektirk direklerini görebildim. sizden ricam bu parselin durumunu değerlendirmeniz ve yüksek gerlim hattında olmasının sonuçlarını paylaşmanız. Ayrıca bazı emlakçı ilanlarında üniversite alanı, disneyland vb. yerlerin ayrılmış olduğu paftalar görüyorum. Bunlar ne kadar doğruyu gösteriyor, bu bölgeyle ilgili plan çalışmaları hakkında bilginiz varmı ve şimdilerde metrekare fiyatları ortalama ne kadardır.
yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 12 Kas 2012 16:17 #1007

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın memur;
Ballıkuyumcu 1144 parsel toplamda 64.919 m² dir ve ~ 20+ kişi kadar hissedarı mevcuttur. Köy yerleşkesine mesafesi ise yaklaşık 1000 m kadardır. Konut imarı görecek alanlar içerisindedir. Üzerinde gerilim hattı bulunmasının planlama açısından bir sakıncası olmadığı gibi mülk sahibi açısından da her hangi bir hak kaybı söz konusu olmaz. Rahat olunuz. Son olarak gördüğünüzü belirttiğiniz paftalar hangileridir bilemiyorum ancak Ballıkuyumcu imarı içerisinde Üniverstelere tahsis alanlar, toplu konut alanları, raylı sistem gibi renklendirmeler mevcuttur. Ayrıca Ballıkuyumcu köyü Dodurga Mia ile ilişkili olmak üzere stratejik alt merkez olarak önerilmiş ve resmi onay almıştır. İleriye doğru bir çok konut projesinin etap etap gelişim göstermesi beklenmektedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Son Düzenleme: 12 Kas 2012 16:40 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: memur

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 12 Kas 2012 23:21 #1008

Sayın Serhan Bey;

Şehitali Pet villaları bölgesinden arsa almayı planlıyorum.parsel no: 1336 . birincisi bu bölgenin piyasa değeri hakkında bilginiz varmı.
ikincisi bu bölgede imar çalışması varmı.

son olarak etimesgut belediyesine bağlanması gelişimi nasıl etkiler ?
Sayfa oluşturulma süresi: 0.74 saniye